مقالات دسته بندی اقای نادری

توصیه ها و نکاتی درباره خرید بهترین پخش کننده خانگی و ویژگی این دستگاه ها را می توانید در این نوشتار مطالعه کنید. چه سایزی را بخریم؟ چه مقدار هزینه صرف کنیم؟ پخش کننده ها چه ویژگی های ساختاری و فیزیکی دارند؟ تمام این موارد را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم پس اگر شما هم می خواهید یک دستگاه پخش کننده خانگی بخرید تا پایان با ما همراه باشید.

پخش کننده

کمتر چیزی را می توان یافت که به اندازه شنیدن موسیقی برای ما لذت بخش باشد. پخش کردن یک پلی لیست از موزیک های مورد علاقه می تواند یک تجربه لذت آفرین باشد. مساله ای که می تواند این تجربه را در بهترین حالت قرار دهد و یا آن را به کلی نابود کند به این بستگی دارد که پخش کننده خانگی شما چه کیفیتی دارد؟ علاوه بر موسیقی، پخش کننده هایی نیز وجود دارند که برای پخش فیلم مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه دستگاه ها که پخش کننده فیلم نام دارند؛ بسته به این که چه محتوایی را پشتیبانی می کنند می توانند سی دی پلیر، دی وی دی پلیر و... باشند. در این مقاله هم سعی می کنیم به انتخاب برای خرید پخش کننده عالی و مناسب برای منزل شما کمک کنیم.

پخش کننده چه سایزی باید داشته باشد؟

به طور قطع هر کسی میخواهد تا پخش کننده ای که خریداری می کند بیشترین تطابق صوتی را با محل استفاده آن داشته باشد. به طور مثال برای محلی که وسیع است و سقف بلندی دارد بایستی از پخش کننده ای استفاده کرد که ارتفاع بیشتری داشته باشد و بتواند منطقه وسیع تری را تحت پوشش صوتی خود قرار دهد. پس اگر اتاق یا پذیرایی بزرگی دارید، پخش کننده بلند تر برای شما مناسب تر می باشد. چنان چه اتاق شما کوچک است یا برای دفتر و محل کار خود این وسیله را می خواهید خریداری کنید، نیازی به پخش کننده خیلی بزرگ نیست بلکه مدل های معمولی تر نیز می توانند نیاز شما را برطرف کنند. از نظر کیفیت پخش این دو مدل دستگاه تفاوت زیادی با هم ندارند اما تمایز آن ها در این است که دستگاه های بلند تیر قابلیت جا به جا شدن شان کمی سخت تر است در حالی که پخش کننده های کوچک تر می توانند به راحتی رو میز یا هر جای دیگر قرار گیرند. 

سلیقه موسیقیایی شما چگونه است؟

خیلی از افراد به شنیدن موسیقی با صدای بلند علاقه دارند و اگر این صدای بلند موجل مزاحمت برای کسی نشود تجربه بسیار لذت بخشی را می آفریند. در هر صورت اگر شما هم می خواهید با صدای بلند به موسیقی یا فیلم گوشی دهید استفاده از پخش کننده های قوی تر می تواند گزینه ای باشد که به دنبال آن می گردید. از طرف دیگر برخی می خواهند با صدای ملایم و آرام به موسیقی گوش دهند یا بسیاری از افراد هنگامی که به کار دیگر مشغول هستند ترجیح می دهند یک موسیقی زمینه با صدای آرام بشنوند. در این صورت استفاده از پخش کننده های بزرگ نه تنها ممکن است شما را اذیت کند بلکه اصلا استفاده از آن ها ضرورتی ندارد. در این حالت می توانید از پخش کننده کوچک تر استفاده کنید. بنابراین پیش از اقدام برای خرید پخش کننده نیاز خود را بررسی کنید. برای چه موردی نیاز به پخش کننده دارید؟ با جواب دادن به این پرسش بهتر می توانید خرید کنید.

پخش کننده موسیقی

چه ویژگی هایی را هنگام خرید پخش کننده در نظر بگیریم؟

همه ما برای خرید هر وسیله ای به قیمت آن نگاه می کنیم یا نهایتا نظرات خریداران را می خوانیم. اما در واقع هنگام خرید با ده ها نمونه مواجه می شویم که هر کدام با داشتن ویژگی های بسیار خوب در رنج قیمت های متعدد ممکن است ما را سردرگم کنند. پس چطور برای خرید بهترین گزینه اقدام کنیم؟ در ادامه چند ویژگی را در پخش کننده ها بیان کرده و توضیح می دهیم. این ها مواردی هستند که هنگام خرید بایستی در نظر گرفته شوند:

فرکانس صوتی: فرکانس صوتی هر پخش کننده که به واحد هرتز Hz اندازه گیری می شود نشان دهنده (تن صدا) یی ست که آن دستگاه می تواند تولید کند. اولین شماره به شما می گوید که کمترین صدایی که می تواند پخش کند چه صدایی ست و در واقع بم ترین صدایی که از خروجی صدا می تواند خارج شده و به گوش برسد. عدد بعدی که بزرگ تر است حد بیشترین صدایی که می تواند تولید شود را نشان می دهد. عدد دوم در واقع بیشترین فراکنس است. هر چه این رنج وسیع تر باشد به این معناست که دستگاه پخش کننده صدای بهتری را می تواند پوشش داده و پخش کند.

حساسیت: نرخ حساسیت صوتی یک پخش کننده به شما می گوید که دستگاه با چه میزان بازدهی می تواند نیروی برق را به صوت تبدیل کند. هر چه این مقدار بیشتر باشد، دستگاه پخش کننده صدای بلند تری را با همان میزان قدرت برق می تواند تولید کند. بلندی صدای پخش کننده با واحد دسی بل dB اندازه گیری شده و قدرت آن با واحد وات watt نشان داده می شود. در واقع تغییر در حساسیت یا هما دسی بل می تواند روی صدای شنیده شده که همان قدرت است تاثیر بگذارد. این تغییر بسیار محسوس است به طور مثال اگر نرخ حساسیت یک پخش کننده 85 دسی بل باشد توان مورد نیاز ان برای تولید یک صدای بخصوص 100 وات است و اگر حساسیت به 88 است با نصف آن توان یعنی 50 وات می تواند همان صدا را تولید کند. پس همان طور که دیدید توجه به این پارامتر مهم است و در صدای تولیدی نهایی اثر زیادی می گذارد.

پخش کننده فیلم

مواد سازنده پخش کننده: یک پخش کننده می تواند از مواد اولیه مختلفی ساخته شده باشد. مانند فلزات، پلاستیک و... که هر کدام از این مواد ویژگی های خاصی دارند و البته در خصوصیات محصول نهایی تاثیر می گذارند. بیشتر کمپانی های سازنده دستگاه پخش کننده خانگی تلاش می کنند محصولی را بسازند که در تعادل میان وزن کم و قدرت بالا باشد. وزن کم برای جا به جایی راحت تر دستگاه مفید است و قدرت بالای سیستم نشان گر صدایی بدون خش و کاملا رسا می باشد. مواد اولیه با کیفیت یا پرمیوم صدایی به مراتب بهتر از محصولات با قیمت پایین تر تولید می کنند. لازم به ذکر است که نوع مواد و کیفیت ساخت، روی قیمت پخش کننده تاثیر می گذارد. 

فناوری بلوتوث: برخی پخش کننده ها از قابلیت بلوتوث نیز برخوردار هستند و از این طریق به راحتی به شما در دسترسی به پلی لیست مد نظرتان کمک می کنند. تقریبا تمامی گوشی های موبایل دارای بلوتوث هستند و دیگر نیازی به استفاده از کابل های مختلف برای اتصال به پخش کننده وجود ندارد. اما در عین حال ممکن است در موقعیتی باشید که نتوانید از بلوتوث استفاده کنید که در این صورت هم راه حل دیگری وجود دارد. پورت جک نیز از قابلیت های دستگاه پخش کننده است که می تواند به سیستم های دیگر مانند تلویزیون و لپتاپ متصل شود و صدای فوق العاده ای را پخش کند. 

پنل کاربری: تقریبا تمام پخش کننده ها دارای یک پنل کاربری هستند که امکان مدیریت پخش را پدید می آورد. روی این پنل کاربری چندین دکمه تعبیه شده است که برای تعویض آهنگ یا فیلم یا تغییر میزان صدا و دیگر تغییرات و امکانات است. همچنین به وسیله این پنل می توانید از قابلیت رادیو این پخش کننده ها نیز استفاده کنید. پس هنگام خرید دستگاه پخش کننده راحت بودن کار با پنل کاربری می تواند فاکتور مهمی باشد. هر چند کار کردن با این دستگاه ها به طور کلی آسان است اما در عین حال ممکن است راه اندازی برخی امکانات در این دستگاه ها برای عده ای پیچیده باشد. در این صورت می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه برای شناختن روش کار با پنل کاربری استفاده کنید. 

معرفی پخش کننده TSCO مدل 2082

همان طور که گفته برخی پخش کننده ها دارای بلوتوث هستند و از این طریق نیز می توانند صوت را پخش کنند. این پخش کننده نیز از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می کند. علاوه بر آن می تواند از یک جک سه و نیم میلی متری پخش از منبع نیز استفاده کند که برای مواقع خاصی که بلوتوث در دسترس شما نیست به کار برده می شود. این مدل اسپیکر دو باند قدرتمند دارد که تجربه شنیدن موسیقی را در بهترین حالت ایجاد می کند. پیش از این راجع به توان و قدرت دستگاه پخش کننده صحبت کردیم و گفتیم هر چه این توان بالاتر باشد نشان دهنده کیفیت بالا تر صدای نهایی و قدرت سیستم است. 

انواع پخش کننده

این پخش کننده موسیقی توانی در حدود 40watt دارد که در حد و اندازه خود فوق العاده است. مزیت مهم پخش کننده ها این است که در انتخاب منبع برای موسیقی یا فیلم و... محدودتی ندارند به طور مثال اگر گوشی شما همراهتان نباشد و سیم اتصال را هم نداشته باشید در عین حال می توانید با استفاده از یک فلش یا مموری کوچک به لیست پخش خود دسترسی داشته باشید. این مزیت موجب می شود خرید انلاین پخش کننده یک انتخاب منطقی باشد و نیاز های متعدد شما را برطرف کند. 

این سیستم دارای یک کنترل از راه دور نیز می باشد که مدیریت پخش را بسیار آسان کرده و در هر جایی که خانه یا محل کار که باشید می توانید موسیقی یا فیلم را تغییر دهید. لازم به ذکر است که در برخی دستگاه های پخش کننده از چوب در ساخت آن ها استفاده شده است. ویژگی چوب این است که امواج صوتی را بازتاب می دهد و در نهایت صدا در آن می پیچد که ممکن است مشکلاتی در کیفیت صدا پدید آورد هر چند این اختلال ممکن است به گوش نیاید اما برای آن هایی که به دنبال بهترین کیفیت ها هستند در نظر گرفتن این مورد نیز می تواند در انتخاب پخش کننده خوب و مناسب کمک کننده باشد.

 

منابع:

https://www.crutchfield.com/S-Sv9c53rTLkt/learn/speakers/stereo-choose.html

https://www.bhphotovideo.com/explora/home-entertainment/buying-guide/home-entertainment-speaker-buying-guide