مایکروسافت تا ابتدا 2021 دفاتر فیزیکی خود را بازگشایی نمی کند

شیوع ویروس کرونا لطمه بدی به شرکت های مختلف از جمله مایکروسافت وارد کرده است. زیرا موجب شده تا کارکنان این شرکت ها به صورت دورکاری فعالیت خود را ادامه داده و برنامه کمپانی ها نیز طبق استراتژی قبل پیش نرود.

این ویروس همه گیر که در حال حاضر کل جهان را فراگرفته و سازمان بهداشت جهانی آن را کووید-19 نامید، بسیاری از رویدادهای مهم را لغو کرده و موجب شده اجتماعات به حداقل برسد. در این بین شرکت ردموندی سیاست جدیدی برای کارکنان خود اعمال کرده که براساس آن نباید تا سال 2021 به صورت فیزیکی در محل کار حاضر شوند.

این شرکت در نظر دارد تا ابتدای سال 2021 همچنان کارکنان را به صورت دورکاری داشته باشد. البته به لطف برنامه هایی نظیر زوم، اسکایپ و بسیاری دیگر، هیچ مسئله ای برای فعالیت دورکاری وجود نداشته و کارکنان می توانند با این اپ ها جلسات آنلاین برگزار کرده و همچنان فعالیت خود را بدون هیچ کاستی داشته باشند. براساس گزارشی از The Verge ، این غول نرم افزاری برای باقی سال مجدداً دفاتر ایالات متحده آمریکا را باز نخواهد کرد. این اطلاعات از طریق یادداشت داخلی به دست آمده توسط این رسانه آشکار شد ، که استراتژی مایکروسافت را برای بازگشایی مکان های فیزیکی آن به کارکنان شرح می دهد.

این استراتژی شامل شش مرحله است که به شرح : کار بسته ، اجباری از خانه ، کار کردن از خانه به شدت توصیه شده ، باز کردن نرم ، با محدودیت و باز کردن کامل تعیین شد. تصور می کنیم مایکروسافت در حال حاضر در مرحله دوم است ، اما دقیقا مشخص نیست چه زمانی این شرکت در مرحله سوم پیشرفت خواهد کرد.

انتظار می رود بزودی وارد فازهای بعدی استراتژی شود تا رسما کارکنان در محل کار خود حضور یابند. Verge می گوید که تاریخ آزمایشی مرحله شش برای شروع آن 19 ژانویه 2021 است ، اما مایکروسافت آماده است در صورت لزوم آن روز را به عقب بازگرداند. بیماری همه گیر Covid-19 غیرقابل پیش بینی است و ممکن بوده شیوع آن بسیار گسترش یافته و مانع از بازگشایی برای مدتی شود.