حساب کاربری

یا

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

هدست های بلوتوثی

یک نوع از هدست های بلوتوثی، که برای برقراری تماس استفاده می شوند؛ اینگونه عمل می کنند که به بخش تنظیمات رفته و بلوتوث هدست را روشن کرده و در حالت جستجو قرار می دهیم تا تلفن همراه ما را پیدا کرده و با یک دیگر جفت شوند و پس از این، هر تماس تلفنی به صورت خودکار به هدست وصل می شود.

با این نوع هدست به راحتی بدون در دست نگه داشتن موبایل می توان پاسخ تماس ها را داد. مدل های مختلف و پروفروشی برای این نوع هدست وجود دارد.

عمر باتری در این نوع هدست ها بسیار مهم است زیرا برای دریافت و ارسال سیگنال، باتری هایی با قدرت بالا لازم می باشد، همچنین وزن آن باتری که قرار است درون هدست قرار بگیرد باید به گونه ای باشد که گوش ما تحمل وزن آن را داشته باشد.

در نهایت عمرباتری های هدست های بلوتوثی که شارژ می شوند ضعیف خواهد بود و پس از چندین ساعت استفاده کیفیت اول را نداشته تا مجدداً شارژ شود.

طراحان هدست های بلوتوثی از تکنولوژی های به روزی، برای ایجاد سینگال های با کیفیت جهت بهبود صدا استفاده می کنند حتی برخی از تولید کنندگان برای فیلتر کردن سر و صدا های اضافی تنظیمات خاصی را اعمال می کنند که از ویژگی های مثبت بکار رفته در تکنولوژی هدست ها می باشد.

مزایا و معایب استفاده از هدست های بلوتوثی

آزاد بودن دست هنگام استفاده

در این حالت تلفن همراه را دور از بدن روی میز قرار داده و هر دو دست آزاد بوده و نیاز به نگه داشتن موبایل نیست.

در زمان رانندگی با استفاده از هدست های بلوتوثی احتمال رخ دادن خطر و حواس پرتی راننده کمتر می شود.

برای استفاده های طولانی مدت ممکن است به دلیل سنگینی خود هدست و همچنین به دلیل صدای تماس های دریافتی گوش را تحت تاثیر قرار دهد.

دکمه کوچکی که برای پاسخ دادن به تماس ها باید به آن فشار وارد کرد آنقدر کوچک است که باید چندین بار آن را فشار داد تا عمل کند.

برای خرید هدست های بلوتوثی باید توجه کرد که هدف از استفاده چیست؟ بعضی‌هدست ها برای موسیقی مناسب هستند، در حالی که برخی دیگر برای بازی های کامپیوتری مناسب می باشند.