حساب کاربری

یا

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ساختار دوربین های مدار بسته

لنز های دوربین مدار بسته از یک یا چند عدسی تشکیل شده است که با توجه به فاصله کانونی امکانی را ایجاد می کند که زاویه دید از هر نقطه ای ممکن می باشد و معمولا دارای فوکوس خودکار نیز هستند و این لنز ها انواع مختلفی دارند :

 Fixصنعتی، مینی کمرا، لنزهای motorize موتور دار

ضبط کردن تصویر یکی از مهم ترین بخش های سیستم cctv می باشد که به صورت دیجیتال و یا سنتی انجام می شود، که ضبط دیجیتال دارای مزای فوق العاده ای نسبت به سنتی هستند.

کیفیت تصویری این دوربین های مدار بسته به نصب آن ها بستگی دارد و مهندسانی جهت این منظور برای خدمت رسانی آماده هستند، که در این زمینه تخصص دارند.

 

انواع دیگری از دوربین های مدار بسته

دوربین های PTZ

مخفف Pan Tilt Zoom  می باشد این نوع از دوربین ها معمولا در محوطه های خاصی نصب می شوند که می توانند امنیتی باشد. این نوع دقیقا حرکت دوربین ها را تقریبا از هر دستگاهی با دسترسی به اینترنت کنترل می کند. نمونه ارزان تر این دوربین ها همان دوربین های گنبدی هستند.

از دیگر مدل های دوربین مدار بسته به دو مدل زیر میتوان اشاره کرد :

●دوربین های امنیتی بی سیم

●دوربین های امنیتی پنهان

 

دوربین های مدار بسته و ضبط صدا

نسل جدید دوربین های مدار بسته از تکنولوژی جدیدی برخوردارهستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از این دوربین ها مهجز به میکروفن های ضبط صدا می باشند که در کنار لنز دوربین ها قرار می گیرند. برخی دوربین های امنیتی می توانند از این قابلیت برخوردار باشند در بعضی استفاده های غیر قانونی مجازات خواهد داشت. با این میکروفن ها تا فاصله ۶متر صدا کاملا واضح ضبط خواهد شد.

 

تشخیص چهره دوربین های مدار بسته

یکی دیگر از ویژگی های دوربین های مدار بسته تشخیص چهره می باشد که با استفاده از روش های متعددی از جمله مدل سازی ، تجزیه و تحلیل و یا فن آوری مجهز به تشخیص چهره صورت می گیرد. هنگامی که اشخاص نزدیک خانواده، دوستان، اقوام و آشنایان شناسایی می کند هشدارهای آن غیر فعال می شود. در محل کار نیز برای تشخیص کارمندان می تواند مفید باشد.

اما از معایب این مدل دوربین های مدار بسته ، قیمت بسیار بالای آن می باشد و ممکن است با استفاده از حافظه، از حریم خصوصی سو استفاده شود.