021-66453272

توصیف فیزیکی هارد اینترنال

توصیف فیزیکی هارد اینترنال
هارد اینترنال معمولا اندازه یک کتاب است، اما خیلی سنگین تر از آن است. بر خلاف حافظه دائمی مانند RAM، هارد دیسک حتی زمانی که خاموش است، اطلاعات خود را نگه می دارد. به همین دلیل است که می توانید یک کامپیوتر را در حال که هارد اینترنال خاموش است راه اندازی کنید و بازهم به تمام داده ها دسترسی پیدا می کنید.

تاریخ نگارش : پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۹

به عنوان مثال، فلش دارای یک درایو سخت نیز است، اما مانند هارد اینترنال معمولی نمی چرخد. درایوهای فلش درایوهای به حالت جامد ساخته شده اند و از طریق USB به کامپیوتر متصل می شوند.

ظرفیت هارد دیسک عامل مهمی است  مخصوصا برای کسی که یک دستگاه خاص مانند لپ تاپ یا تلفن را خریداری می کند. اگر ظرفیت ذخیره سازی نسبتا کوچک باشد،  بدین معنی است که فایل ها با سرعت بیشتری ذخیره می شوند، در حالی که یک درایو که دارای مقدار زیادی فضای ذخیره سازی است،  می تواند داده های بسیار بیشتری را انباشته کند.

انتخاب یک هارد اینترنال بر اساس میزان ظرفیت ذخیره سازی یک عامل مهم است.  برای مثال، اگر شما به یک تبلت نیاز دارید، 64 گیگابایت به جای 8 گیگابایت فضا را ممکن است انتخاب کنید زیرا می توانید ویدیوهای زیادی را ذخیره کنید. همین طور برای هارد اینترنال کامپیوتر این قضیه صدق می کند.                             

عیب یابی مشکلات هارد اینترنال

هارد اینترنال در رایانه شما بارها و بارها استفاده می شود، هر بار که شما چیزی را انجام می دهید که شامل خواندن یا نوشتن داده ها به دیسک است. پس از آن، طبیعی است که در نهایت دستگاه مشکل ساز شود.

یکی از رایج ترین مسائل، یک هارد دیسک است که سر و صدا ایجاد می کند، و بهترین گام اول در عیب یابی یک مشکل ، اجرای یک آزمون هارد دیسک است.

ویندوز شامل یک ابزار ساخته شده به نام chkdsk است که به شناسایی خطاهای مختلف هارد اینترنال می پردازد و حدامکان مشکلات آن ها را اصلاح می کند. شما می توانید نسخه گرافیکی این ابزار را در اکثر نسخه های ویندوز اجرا کنید.

بسیاری از برنامه های رایگان  هستند که می توانند هارد دیسک را برای مشکلاتی که ممکن است در نهایت منجر به جایگزینی آن شود، تست کنند. برخی از آنها همچنین می توانند عملکردی مانند زمان جستجو را اندازه گیری کنند.
 

بازدید : ۸۰ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.