توصیف فیزیکی هارد اینترنال

توصیف فیزیکی هارد اینترنال
هارد اینترنال معمولا اندازه یک کتاب است، اما خیلی سنگین تر از آن است. بر خلاف حافظه دائمی مانند RAM، هارد دیسک حتی زمانی که خاموش است، اطلاعات خود را نگه می دارد. به همین دلیل است که می توانید یک کامپیوتر را در حال که هارد اینترنال خاموش است راه اندازی کنید و بازهم به تمام داده ها دسترسی پیدا می کنید.

تاریخ نگارش : پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۹

به عنوان مثال، فلش دارای یک درایو سخت نیز است، اما مانند هارد اینترنال معمولی نمی چرخد. درایوهای فلش درایوهای به حالت جامد ساخته شده اند و از طریق USB به کامپیوتر متصل می شوند.

ظرفیت هارد دیسک عامل مهمی است  مخصوصا برای کسی که یک دستگاه خاص مانند لپ تاپ یا تلفن را خریداری می کند. اگر ظرفیت ذخیره سازی نسبتا کوچک باشد،  بدین معنی است که فایل ها با سرعت بیشتری ذخیره می شوند، در حالی که یک درایو که دارای مقدار زیادی فضای ذخیره سازی است،  می تواند داده های بسیار بیشتری را انباشته کند.

انتخاب یک هارد اینترنال بر اساس میزان ظرفیت ذخیره سازی یک عامل مهم است.  برای مثال، اگر شما به یک تبلت نیاز دارید، 64 گیگابایت به جای 8 گیگابایت فضا را ممکن است انتخاب کنید زیرا می توانید ویدیوهای زیادی را ذخیره کنید. همین طور برای هارد اینترنال کامپیوتر این قضیه صدق می کند.                             

عیب یابی مشکلات هارد اینترنال

هارد اینترنال در رایانه شما بارها و بارها استفاده می شود، هر بار که شما چیزی را انجام می دهید که شامل خواندن یا نوشتن داده ها به دیسک است. پس از آن، طبیعی است که در نهایت دستگاه مشکل ساز شود.

یکی از رایج ترین مسائل، یک هارد دیسک است که سر و صدا ایجاد می کند، و بهترین گام اول در عیب یابی یک مشکل ، اجرای یک آزمون هارد دیسک است.

ویندوز شامل یک ابزار ساخته شده به نام chkdsk است که به شناسایی خطاهای مختلف هارد اینترنال می پردازد و حدامکان مشکلات آن ها را اصلاح می کند. شما می توانید نسخه گرافیکی این ابزار را در اکثر نسخه های ویندوز اجرا کنید.

بسیاری از برنامه های رایگان  هستند که می توانند هارد دیسک را برای مشکلاتی که ممکن است در نهایت منجر به جایگزینی آن شود، تست کنند. برخی از آنها همچنین می توانند عملکردی مانند زمان جستجو را اندازه گیری کنند.
 

بازدید : ۱۶ نفر

کابل USB نوع C

یک تغییر کوچک و بسیار فوق العاده در کشور اتفاق افتاده است که ایجاد کابل . USB Type-C، یا USB-C است، یک پروتکل جدید برای پورت شارژر می باشد که سازندگان تلفن از آن استفاده می کنند.


بهترین vpnهای سال 2019

Vpn یک شبکه خصوصی مجازی می باشد که یک شبکه خصوصی را به صورت عمومی گسترش می دهد و کاربران را قادر می سازد تا از طریق شبکه های عمومی داده ارسال یا دریافت کنند.


کامپیوترهای همه کاره لنوو

کامپیوتر های همه کاره یا All In One Pc (ALO PC) رایانه هایی هستند که همه ی اجزای کامپیوتر را ما در یک مانیتور و صفحه کلید و ماوس می بینیم گاهی آن ها را کامپیوتر های بدون کیس نیز می نامند.


تونر

تونر یک مخلوط پودری می باشد که در پرینتر های لیزری و فتوکپی استفاده می شود تا متن یا تصویر مورد نظر بر روی کاغذ از طریق کارتریج تونر چاپ شود.


دستگاه های ماینینگ

برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین احتیاج به برق ارزان و سخت افزار مناسب می باشد.