هارد اینترنال

دیسک های داخلی دو اتصال اصلی دارند

یکی برای دیتا

دیگری برای پاور

پورت داده ممکن است ATA یا رابط SATA داشته باشد. این رابط به کنترلر هارد اینترنال کامپیوتر متصل می شود، که درایو را قادر می سازد تا با مادربرد ارتباط برقرار کند. پورت دیتا به یک کابل الکتریکی متصل می شود، که برق رسانی برای هارد اینترنال فراهم می کند.

هارد اینترنال یک جزء کلیدی از یک کامپیوتر است، زیرا نرم افزارهای کاربر و فایل های شخصی را ذخیره می کند. در حالی که بقیه اجزای رایانه را می توان به راحتی جایگزین کرد، اگر یک هارد دیسک از بین برود، ممکن است داده ها قابل بازیابی نباشند. بنابراین، عاقلانه است که به طور منظم اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد اینترنال با استفاده از یک هارد اکسترنال یا یک سرویس پشتیبان آنلاین پشتیبان گیری کنید.
هارد اینترنال اصلی ترین و معمولا بزرگترین قطعه سخت افزار ذخیره سازی داده ها در رایانه است. سیستم عامل، نرم افزار ها و اکثر فایل های دیگر در هارد دیسک ذخیره می شوند.

هارد اینترنال را گاهی اوقات به عنوان "درایو سی" در یک کامپیوتر می شناسند، به دلیل این واقعیت که مایکروسافت ویندوز، را به طور پیش فرض در درایو "C" ذخیره می کند و معمولا برای پوشه ریشه سیستم عامل استفاده می شود.


سازندگان محبوب هارد اینترنال

برخی از محبوب ترین تولید کنندگان هارد درایو عبارتند از Seagate ، Western Digital،  Hitachi و توشیبا.

اگر به دنبال بهترین هارد دیسک برای نیازهای خود هستید، باید آنچه را که قصد دارید با آن انجام دهید، در نظر بگیرید. اگر به دنبال بهترین هارد اینترنال برای ایکس باکس وان یا کنسول پی اس فور هستید، شما یک درایو 2.5 اینچ یا حتی یک هارد دیسک خارجی نیاز خواهید داشت. با این حال، اگر شما یکی از بهترین بازی های رایانه ای را می بینید و فقط می خواهید تمام فضای مورد نظر را دریافت کنید، یک هارد دیسک 3.5 اینچی چیزی است که باید تهیه کنید.