چگونه تبلت را روشن کنیم؟

اغلب اوقات برای تبلت یا گوشی­های هوشمند مشکلات متعددی بروز­ می­‌دهد که مانع از روشن شدن آن­ها می­ شوند و برای دارندگان تبلت این سوال را به­ وجود می­ آورد که چگونه تبلت را روشن کنیم؟ برای روشن کردن تبلت و گوشی های هوشمند دیگر می­توانیم تنها با انجام تعدادی کار ساده تبلت و یا گوشی خود را روشن کنیم؛ اما اگر در انجام اینکار دچار  مشکل شدیم، چگونه تبلت را روشن کنیم و چگونه این مشکلات را برطرف کنیم تا بتوانیم مانع از بروز دوباره آن­ها شویم؟در این مقاله از بروزکالا در به این موضوع می‌پردازیم.

عناوین:

  • چگونه تبلت را روشن کنیم؟     .
  • در صورت بروز مشکلات متعدد در روشن کردن تبلت چگونه آن­ها را برطرف کنیم؟

چگونه تبلت را روشن کنیم؟

اگر تبلت ما دارای شارژ کافی باشد، تنها کافیست با فشار دادن دکمه پاور کوچکی که در تمامی وسایل هوشمند وجود دارد  و کاربردی برای روشن کردن تبلت و یا خاموش کردن آن دارد تبلت خود را روشن کرده و با انجام اینکار متوجه می­‌شویم که صفحه نمایش ما روشن و تبلت شروع به کارکردن می‌­کند. اگر انجام این‌کار با مشکل مواجه شد، چگونه تبلت را روشن کنیم؟

دکمه پاور چیست؟

دکمه پاور یک دکمه گرد یا مربعی شکل است که دستگاه­های الکترونیکی را روشن و یا خاموش می­کند و تقریبا تمامی دستگاه­های الکترونیکی و هوشمند دارای دکمه پاور یا کلید پاور هستند و اگر برای ما این سوال پیش آمد که چگونه تبلت را روشن کنیم، فقط کافیست دکمه پاور را فشار دهیم.

بیشتر بخوانید : مادربرد چیست و چه کاربردی دارد ؟ 

دکمه پاور در کدام قسمت تبلت وجود دارد؟

اگر به تبلت خود نگاهی بیاندازیم متوجه سه دکمه ای می‌­شویم که روی آن قرار دارد و هرکدام دارای کاربرد به خصوصی هستند، یکی برای زیاد کردن صدا، یکی برای کم کردن صدا و دیگری برای روشن و خاموش کردن تبلت است.

کاربرد­های دیگر دکمه پاور

اگر تبلت ما به حالت فریز درآمده بود و روشن می­‌شود اما صفحه نمایش شما هیچ چیز را نشان نمی­‌دهد، فقط کافیست در این موقعیت دکمه پاور را برای مدت زمانی کوتاه فشار داده و نگه داریم تا زمانی که تبلت ما خاموش شده و مجددا روشن بشود؛ اینکار انتقال نیرو به باتری را قطع کرده و مجددا به آن برمی­‌گرداند؛ پس مشکل فریز شدن گوشی یا تبلت به راحتی و با استفاده از دکمه پاور حل خواهد شد. حال متوجه شدیم که چگونه تبلت را روشن کنیم.

بیشتر بخوانید : مانیتور مخصوص بازی PS4

در صورت بروز مشکلات متعدد در روشن کردن تبلت چگونه آن­ها را برطرف کنیم؟

می‌­دانیم که می‌­توانیم با استفاده از دکمه پاور تبلت را روشن کنیم، اما گاهی اوقات تبلت ما با استفاده از این دکمه شروع به کار نمی‌­کند صفحه آن روش نمی‌­شود، اما این بدین معنی نیست که تبلت ما خراب شده است؛ پس در صورت بروز مشکلات متعدد چگونه آن­ها را برطرف کنیم؟ راه های آسانی برای رفع این مشکل و برگرداندن تبلت به حالت اول وجود دارد و با این راهنمایی­‌ها می توانیم مشکل را برطرف کرده و تبلت را بدون بروز هیچ  مشکلی مشابه گذشته روشن کنیم

ری­ استارت کردن

اگر تبلت ما شروع به کار نمی­‌کند و روشن نمی­ شود، فقط کافیست دفترچه راهنمای تبلت را برای راهنمایی ری استارت کردن آن بخوانیم و یا با توجه به مدل و ورژن تبلت خود در اینترنت به دنبال نحوه ری استارت کردن دستگاهمان باشیم تا بتوانیم مشکل را حل کرده و متوجه شویم که چگونه تبلت را روشن کنیم. اگر به دنبال خرید بهترین برند تبلت هستید، حتما به فروشگاه بروزکالا سری بزنید.

شارژ کردن تبلت

گاهی اوقات احتمال دارد تبلت ما به دلیل نداشتن شارژ خاموش شده و دیگر روشن نشود، در این موقعیت فرقی ندارد که ما چقدر تلاش برای روشن کردن تبلت خود می‌­کنیم، تبلت به هیچ عنوان روشن نمی‌­شود؛ پس اگر با مشکل روشن نشدن تبلت یا هر دستگاه هوشمند دیگری مواجه شدیم در قدم اول آن را به شارژر خود متصل می‌­کنیم، با این کار متوجه می‌­شویم تبلت ما به علت کمبود شارژ خاموش شده یا خیر.

 چک کردن کابل شارژر

اگر تبلت را به شارژر متصل کردیم اما همچنان روشن نمی‌­شد، ممکن است مشکل از تبلت نباشد بلکه مشکل اصلی از شارژر ما باشد.

بیشتر بخوانید : چطور لپتاپ را به گوشی متصل کنیم ؟

در صورت بروز چنین مشکلی کابل شارژر را عوض کرده یا با شارژر دیگری مجددا تبلت را به شارژ می­‌کنیم، یا می­‌توانیم خود کابل شارژ را به تبلت و یا گوشی دیگری متصل کنیم و اگر تبلت دیگر شروع به کار کرد، پس مشکل از تبلت ماست. اگر بدنبال کابل شارژر تبلت خوب هستید، بروزکالا انواع کابل‌های شارژ را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

در آوردن باتری تبلت

گاهی اوقات ممکن است گوشی در حال خاموش شدن دچار مشکل هنگ کردن شده باشد، اگر با این مشکل مواجه شدیم، می ­توانیم باتری گوشی را درآورده و آن را مجددا به جای قبلی خود بازگردانیم.

تعویض باتری

اگر پس از قرار دادن مجدد باتری در جای خود همچنان مشکل ما برطرف نشده بود، احتمال دارد مشکل از باتری ما باشد و نیاز به تعویض باتری تبلت داشته باشیم تا بتوانیم دوباره تبلت خود را روشن کنیم.

 

 نگه داشتن دکمه پاور

اگر باتری تبلت ما غیرقابل تعویض بود و نمی­‌توانستیم از روش­های قبلی استفاده کنیم، می­بایست دکمه پاور تبلت را فشار داده و پس از دقایقی آن را رها کنیم. این مورد برای مدل­های مختلف تبلت متفاوت عمل می‌­کند.

برقراری تماس با گوشی یا تبلتی دیگر

گاهی ممکن است مشکل روشن نشدن تبلت ما مربوط به صفحه نمایشگر آن باشد.

برای چک کردن این مشکل فقط کافیست با استفاده از گوشی یا تبلت دیگری با تبلت خود تماس بگیریم؛ در این شرایط اگر تبلت شروع به زنگ خوردن کرد، پس حتما مشکل ما از صفحه نمایش است، که می­‌توانیم با تعویض صفحه نمایش مشکل تبلت خود را حل کنیم. اگر تمامی این کارها را انجام دادیم و باز هم تبلت ما روشن نشد، چگونه تبلت را روشن کنیم؟

بیشتر بخوانید : بهترین تلفن های همراه با بیشترین حافظه داخلی

کسب اطمینان از سالم بودن دکمه پاور

در این مورد نیز مانند مورد قبلی احتمال دارد که مشکل از تبلت ما نباشد بلکه مشکل از قسمت دیگری باشد.

اگر با گوشی دیگری با تبلتمان تماس برقرار کردیم و متوجه شدیم صفحه نمایش هم به درستی کار می­‌کند این احتمال که مشکل از دکمه پاور ما باشد، به وجود می‌­آید.

برای حل این مشکل می­‌توانیم یک راهکار را به کار بگیریم تا بتوانیم تبلت خود را روشن کنیم؛ این راهکار جایگزین کردن عملکرد دکمه های دیگر با دکمه پاور است و این عمل با استفاده از یک سری از نرم افزار های  مخصوص امکان پذیر

می‌­باشد. همچنین اگر به دنبال خرید لوازم جانبی تبلت می‌باشید، فروشگاه بروزکالا را بررسی کنید.

 

خلاصه

اگر با استفاده از این راهنمایی­ها همچنان تبلت ما روشن نشد یا هر یک از مشکلات: روشن نشدن صفحه نمایش، خرابی دکمه پاور، مشکلات کابل شارژر و ..... را داشتیم می­بایست از یک متخصص در زمینه گوشی و وسایل هوشمند کمک بگیریم و مشکلات پیش آمده برای تبلت و یا گوشی خود را برطرف کنیم تا بتوانیم دوباره تبلت خود را روشن کنیم و در روشن کردن تبلت خود دیگر  با هیچ مشکلی مواجه نشویم و از درستی گوشی یا تبلت خود اطمینان داشته باشیم.

سوالات متداول

در صورت اتصال تبلت به شارژ چقدر طول می­کشد تا صفحه نمایش روشن شود؟

معمولا در صورت اتصال تبلت به شارژ در همان لحظه اول آیکون شارژ برروی صفحنه نمایش ظاهر می­شود و با گذشت چند دقیقه می­توانید تبلت خود را روشن کنید.

اگر تبلت را به شاژر متصل کردیم اما هیچ آیکونی ظاهر نشد و صفحه نمایش همچنان خاموش بود دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از باطری و یا خود صفحه نمایش باشد؛ برای تست سالم بودن صفحه نمایش از راهکاری که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

مطالب مرتبط: