لپ تاپ ها و کاربرد آن

بیشتر لپ تاپ های مدرن دارای وب کم های یکپارچه و میکروفن های داخلی هستند، در حالی که بسیاری نیز دارای صفحه نمایش لمسی هستند. لپ تاپ ها را می توان از طریق یک باتری داخلی یا توسط منبع تغذیه خارجی از یک آداپتور برق متصل کرد. مشخصات سخت افزاری، مانند سرعت پردازنده و ظرفیت حافظه، بین انواع مدل ها و قیمت ها متفاوت است.

عناصر طراحی، فاکتور، فرم ساخت و ساز نیز می تواند به طور قابل توجهی بین مدل ها بسته به استفاده مورد نظر متفاوت باشد. نمونه هایی از مدل های متفاوتی ازلپ تاپ ها شامل نوت بوک ها برای استفاده در ساخت و ساز و یا برنامه های نظامی است و همچنین لپ تاپ های کم هزینه تولید شده برای کودکان (OLPC) است که ویژگی هایی مانند شارژ خورشیدی و اجزای نیمه انعطاف پذیر دارد. بیشتر لپ تاپ ها یا کامپیوترهای قابل حمل، که بعدها به لپ تاپ های مدرن تبدیل شدند، در ابتدا به عنوان یک بازار کوچک به نظر می رسیدند که عمدتا برای کاربردهای تخصصی مانند ارتش، حسابداران و یا نمایندگی فروش که سفر می کردند استفاده می شد. بعدها به عنوان کامپیوتر قابل حمل به لپ تاپ مدرن تبدیل شد، آنها به طور گسترده ای برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

لپ تاپ ها قسمت های مهمی دارند که در این قسمت راجب اجزای مختلف آن ها اطلاعات مناسبی در اختیارتان قرار خواهیم داد

۱.اندازه

اندازه لپ تاپ ها از ۱۱.۶ اینچ شروع می شود و تا ۱۷.۳ اینچ  ادامه پیدا می کند. بیشتر سازندگان لپ تاپ های برند مثل اپل، ایسوس، ایسر و لنوو نمایشگر های ۱۳.۳ و ۱۵.۶ ارائه می دهند.

۲.cpu

سی پی یو یا پردازنده را معمولا مغز هر رایانه می دانند که یکی از مهم ترین اجزای کامپیوتر به حساب می آید که وظیفه آن پردازش اطلاعات می باشد.

از بهترین و قوی ترین سی پی یو برای لپ تاپ ها اینتل core i7 , core i5 می باشد.

لپ تاپ های امروزی دو هسته ای ، چهار هسته ای و هشت هسته ای هستند که باعث می شود سرعت پردازش بسیار بالایی داشته باشند.

۳.RAM

در گذشته خیلی کم پیش می آمد که برای لپ تاپ هایمان به حافظه ای بیش تر از ۴ گیگ احتیاج داشته باشیم، اما امروزه حداقل این مقدار برای لپ تاپ ها ۸ گیگ است

ویژگی بسیار خوبی که در لپ تاپ ها جدیدا استفاده می شود این است که قابلیت ارتقا دارند و حتی حافظه آن ها افرایش پیدا می کند.