021-66453272

تاریخچه لپ تاپ

تاریخچه لپ تاپ
کمی سخت است که تعیین شود که اولین کامپیوتر قابل حمل و یا لپ تاپ در چه زمانی ساخته شده است. اولین کامپیوترهای قابل حمل، چیزی شبیه به لپ تاپ های تاشو با اندازه کتاب که ما امروزه با آن آشنا هستیم، نبوده است. با این حال، هر دو قابل حمل بودند و در نهایت منجر به توسعه لپ تاپ های سبک نوت بوک شدند.

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۸/۲/۳

اولین لپ تاپ

در ماه مه سال 1983 اولین کامپیوترهای "لپ تاپ" ارتقا داده شد. بسیاری از مورخان، Gavilan  را به عنوان اولین لپ تاپ کاملا کاربردی معرفی کرده اند.


رایانه ای که بیشتر مورخان به عنوان نخستین رایانه قابل حمل شناخته اند، که یک کامپیوتر قابل حمل بود که وزن آن 24 پوند و هزینه 1795 دلار بوده است. به همین منظور، کاربران یک صفحه نمایش پنج اینچی، پورت مودم، دو درایو فلاپی، مجموعه ای بزرگ از برنامه های نرم افزاری همراه و یک بسته باتری داشتند. متاسفانه کمپانی کامپیوتری کوتاه مدت موفق نشد.

    
همچنین در سال 1981 اپسون HX-20، یک کامپیوتر قابل حمل با باتری با 20 کاراکتر و 4 خط صفحه نمایش   LCD و یک چاپگر داخلی ساخت.
    
در ژانویه سال 1982،  Kazuhiko Nishi و بیل گیتس مایکروسافت بحث در مورد طراحی یک کامپیوتر قابل حمل که دارای یک صفحه نمایش کریستال مایع یا صفحه LCD است، را آغاز کردند بعد نمونه اولیه رادیو شاک را نشان داد و خرده فروش موافقت کرد که آن را تولید کند  و به همین منوال روند توسعه لپ تاپ ادامه پیدا کرد تا با امروزه و انواع و اقسام لپ تاپ رسیده است.

 

مشخصات لپ تاپ

 

یک لپ تاپ یک کامپیوتر شخصی کوچک (PC) که معمولا دارای یک LCD صفحه نمایش LCD یا صفحه نمایش LCD LED نصب شده در داخل درب بالای آن و یک صفحه کلید الفبایی در داخل درب پایین تر آن است.. لپ تاپ ها برای حمل و نقل بسته شده اند و بنابراین مناسب برای استفاده لپ تاپ ها معمولا در تنظیمات مختلف مانند کار، آموزش، بازی کردن، گشت و گذار در اینترنت، چند رسانه ای شخصی و استفاده از رایانه خانگی استفاده می شود

.

بازدید : ۱۶۸ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.