021-66453272

پرینتر های سه بعدی

پرینتر های سه بعدی
در این پرینترها فرآیندی انجام می گیرد که هر فایل دیجیتالی را به یک شی واقعی تبدیل می کند.

تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱

شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای مختلف جسم مورد نظر خود را طراحی کرده و به وسیله پرینترهایسه بعدی جسم واقعی مورد نظری که طراحی کرده بودید را ببینید. فناوری به کار رفته در همه پرینترهای سه بعدی مشابه هم نیستند ولی کار همه ی آن ها این است که یک شی واقعی به وجود می آورند و شی تشکیل شده به وسیله لایه های متوالی از مواد چاپی به وجود آمده است.

پرینتر های سه بعدی در صنایع مختلفی استفاده می باشد بخصوص در عرصه پزشکی، مهندسی و هوافضا تاثیر زیادی گذاشته است.

پرینتر های سه بعدی چگونه کار می کنند :

برای مثال فرض کنید می خواهید یک قاب برای موبایل خود انتخاب کنید، همانطور که در پرینتر های معمولی ما نیاز به یک سند یا فایل مثل PDF یاDOC  داریم، برای پرینتر های سه بعدی هم نیاز به یک سند دیجیتالی داریم.

قاب مورد نظرخودتان را طراحی می کنید و به شکل یک سند دیجیتالی آن را ذخیره کرده، سپس کامپیوتر فایل را پردازش کرده و برای چاپ آماده می کند.

به تنظیمات رفته و یک ماده برای پوشش قاب موبایل خود انتخاب می کنیم که ماده مورد نظر ترجیحا پلاستیکی باشد و پرینتر خود را با مواد کافی پر می کند درست مثل پرینتر هایمعمولی که کارتریج آن ها با جوهر پر می شود در نهایت یک جسم فیزیکی ایجاد می شود.

پرینتر های سه بعدی در عرصه پزشکی :

شاید برای بعضی ها جنبه سرگرمی داشته باشد ولی در زمینه پزشکی این تکنولوژی پیشرفت های بزرگی کرده است. ابزارهای گران قیمت جراحی که به سختی تهیه می شوند را می توان با چاپگر های سه بعدی ساخت.

هزاران نفر از کودکان مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی مانند میکروتیا نیاز به گوش مصنوعی دارند که این پرینتر هاتوانایی ساخت آن را داشته اند.

از دیگر موارد استفاده ، پرینتر های سه بعدی میتوان به ساخت ایمپلنت دندان اشاره کرد، که یک تصویر دیجیتال فوق العاده دقیق از دهان و سطح دندان های شخص گرفته می شود و توسط نرم افزارهای تخصصی مدل مناسب طراحی می شود و در آخر مدل فیزیکی مورد نظر توسط پرینتر های سه بعدی آماده می شود.

همچنین درزمینه پروتز برای افرادی که از قطع عضو خود رنج می برند پروتز هایی که جنبه زیبایی داشته ساخته شده است که توسط نرم افزار های مدل سازی با پرینتر های سه بعدی تهیه می شود که علاوه بر زیبایی روحیه شخص را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

 

بازدید : ۱۴۱ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.