iOS ۱۲ و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!

iOS 12 و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!
چند سالی می‌شود دیگر خبری از «جیلبریک» (Jailbreak) سیستم عامل iOS اپل نیست اما هیچ چیز نتوانسته هکرها را از تلاش برای اکسپلویت کردن باگ‌ها بازدارد. در تازه‌ترین تلاش‌ها آنها موفق به جیلبریک کردن iOS 12 آن هم بر روی گوشی iPhone X شده‌اند.

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۷/۳/۲۹

علی رغم اینکه بسیار بعید به نظر می‌رسد شاهد انتشار روش جیلبریک کردن iOS 11.4   باشیم، اما یکی از پژوهشگران Tencent Keen Lab به نام لیانگ چن موفق شده برخی آسیب پذیری های موجود در نسخه بتا iOS 12 را اکسپلویت کند و با موفقیت این سیستم عامل را جیلبریک  کند. در واقع برای اولین بار شاهد اثبات جیلبریک  شدن iOS 12 هستیم.

جیلبریک  مورد بحث که می‌توانید آن را در عمل در ویدئو زیر مشاهده کنید، بر روی گوشی iPhone X اجرایی شده است. ظاهراً برای این کار از یک اکپسلویت هسته در بتای نخست iOS 12 استفاده شده است، در هر صورت آنها موفق به اجرای  Cydia  شده‌اند که امکان نصب برنامه‌ها و بازی‌ها را می‌دهد.

احتمالاً می دانید هیچ عجیب نیست در نسخه‌های آزمایشی سیستم عامل‌ها شاهد آسیب پذیری و اکسپلیوت کردن آنها چون جیلبریک  باشیم اما به احتمال بسیار زیاد، اپل در نسخه‌های آزمایشی پیش رو آنها را شناسایی و برطرف می‌کند، بنابراین بسیار بعید به نظر می‌رسد روزی شاهد جیلبریک نسخه نهایی iOS 12 باشیم. هم زمان به نظر نمی‌رسد لیانگ چن قصد داشته باشد یافته‌های خود را در دسترس عموم قرار دهد. ظاهراً او صرفاً خواسته نشان  دهد iOS 12 قابل جیلبریک  کردن است و حتی این احتمال وجود دارد که یافته‌های خود را با تیم توسعه اپل در میان گذاشته باشد.

با توجه به آنچه که گفته شد، بعید به نظر می‌رسد هنگام انتشار نسخه نهایی iOS 12 که برای پاییز پیش رو زمان‌بندی شده است، شاهد جیلبریک آن باشیم.

بازدید : ۳۶ نفر

تونر

تونر یک مخلوط پودری می باشد که در پرینتر های لیزری و فتوکپی استفاده می شود تا متن یا تصویر مورد نظر بر روی کاغذ از طریق کارتریج تونر چاپ شود.


دستگاه های ماینینگ

برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین احتیاج به برق ارزان و سخت افزار مناسب می باشد.


لپ تاپ های گیمینگ

یک رایانه شخصی برای بازی کردن می باشند، در واقع برای بازی های ویدئویی طراحی شده اند.


لپ تاپ های لنوو

Lenovo یک شرکت فن آوری چند ملیتی چینی است که مقر آن در پکن، چین و موریسویل، کارولینای شمالی است که در زمینه های طراحی، توسعه، تولید و فروش کامپیوتر های شخصی (لپ تاپ)، گوشی های هوشمند، دستگاه های ذخیره سازی الکترونیکی و ... فعالیت می کند.


ساعت سیکو قسمت دوم

با تصمیم کینتارو هاتوری شاهد آغاز نوآوری های بی سابقه ای در عرصه ساعت بوده ایم. او همیشه یک قدم جلوتر از بقیه پیش می رفت.