021-66453272

iOS ۱۲ و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!

iOS 12 و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!
چند سالی می‌شود دیگر خبری از «جیلبریک» (Jailbreak) سیستم عامل iOS اپل نیست اما هیچ چیز نتوانسته هکرها را از تلاش برای اکسپلویت کردن باگ‌ها بازدارد. در تازه‌ترین تلاش‌ها آنها موفق به جیلبریک کردن iOS 12 آن هم بر روی گوشی iPhone X شده‌اند.

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۷/۳/۲۹

علی رغم اینکه بسیار بعید به نظر می‌رسد شاهد انتشار روش جیلبریک کردن iOS 11.4   باشیم، اما یکی از پژوهشگران Tencent Keen Lab به نام لیانگ چن موفق شده برخی آسیب پذیری های موجود در نسخه بتا iOS 12 را اکسپلویت کند و با موفقیت این سیستم عامل را جیلبریک  کند. در واقع برای اولین بار شاهد اثبات جیلبریک  شدن iOS 12 هستیم.

جیلبریک  مورد بحث که می‌توانید آن را در عمل در ویدئو زیر مشاهده کنید، بر روی گوشی iPhone X اجرایی شده است. ظاهراً برای این کار از یک اکپسلویت هسته در بتای نخست iOS 12 استفاده شده است، در هر صورت آنها موفق به اجرای  Cydia  شده‌اند که امکان نصب برنامه‌ها و بازی‌ها را می‌دهد.

احتمالاً می دانید هیچ عجیب نیست در نسخه‌های آزمایشی سیستم عامل‌ها شاهد آسیب پذیری و اکسپلیوت کردن آنها چون جیلبریک  باشیم اما به احتمال بسیار زیاد، اپل در نسخه‌های آزمایشی پیش رو آنها را شناسایی و برطرف می‌کند، بنابراین بسیار بعید به نظر می‌رسد روزی شاهد جیلبریک نسخه نهایی iOS 12 باشیم. هم زمان به نظر نمی‌رسد لیانگ چن قصد داشته باشد یافته‌های خود را در دسترس عموم قرار دهد. ظاهراً او صرفاً خواسته نشان  دهد iOS 12 قابل جیلبریک  کردن است و حتی این احتمال وجود دارد که یافته‌های خود را با تیم توسعه اپل در میان گذاشته باشد.

با توجه به آنچه که گفته شد، بعید به نظر می‌رسد هنگام انتشار نسخه نهایی iOS 12 که برای پاییز پیش رو زمان‌بندی شده است، شاهد جیلبریک آن باشیم.

بازدید : ۱۰۴ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.