iOS ۱۲ و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!

iOS 12 و گوشی iPhone X جیلبریک شدند!
چند سالی می‌شود دیگر خبری از «جیلبریک» (Jailbreak) سیستم عامل iOS اپل نیست اما هیچ چیز نتوانسته هکرها را از تلاش برای اکسپلویت کردن باگ‌ها بازدارد. در تازه‌ترین تلاش‌ها آنها موفق به جیلبریک کردن iOS 12 آن هم بر روی گوشی iPhone X شده‌اند.

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۷/۳/۲۹

علی رغم اینکه بسیار بعید به نظر می‌رسد شاهد انتشار روش جیلبریک کردن iOS 11.4   باشیم، اما یکی از پژوهشگران Tencent Keen Lab به نام لیانگ چن موفق شده برخی آسیب پذیری های موجود در نسخه بتا iOS 12 را اکسپلویت کند و با موفقیت این سیستم عامل را جیلبریک  کند. در واقع برای اولین بار شاهد اثبات جیلبریک  شدن iOS 12 هستیم.

جیلبریک  مورد بحث که می‌توانید آن را در عمل در ویدئو زیر مشاهده کنید، بر روی گوشی iPhone X اجرایی شده است. ظاهراً برای این کار از یک اکپسلویت هسته در بتای نخست iOS 12 استفاده شده است، در هر صورت آنها موفق به اجرای  Cydia  شده‌اند که امکان نصب برنامه‌ها و بازی‌ها را می‌دهد.

احتمالاً می دانید هیچ عجیب نیست در نسخه‌های آزمایشی سیستم عامل‌ها شاهد آسیب پذیری و اکسپلیوت کردن آنها چون جیلبریک  باشیم اما به احتمال بسیار زیاد، اپل در نسخه‌های آزمایشی پیش رو آنها را شناسایی و برطرف می‌کند، بنابراین بسیار بعید به نظر می‌رسد روزی شاهد جیلبریک نسخه نهایی iOS 12 باشیم. هم زمان به نظر نمی‌رسد لیانگ چن قصد داشته باشد یافته‌های خود را در دسترس عموم قرار دهد. ظاهراً او صرفاً خواسته نشان  دهد iOS 12 قابل جیلبریک  کردن است و حتی این احتمال وجود دارد که یافته‌های خود را با تیم توسعه اپل در میان گذاشته باشد.

با توجه به آنچه که گفته شد، بعید به نظر می‌رسد هنگام انتشار نسخه نهایی iOS 12 که برای پاییز پیش رو زمان‌بندی شده است، شاهد جیلبریک آن باشیم.

بازدید : ۲۱ نفر

پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس در پرچمدار سامسونگ

اسناد FCC مربوط به سامسونگ گلکسی S10e، S10 و S10+حکایت از پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس دارد


اخبار زمان عرضه و قیمت آیفون 11 جدید

احتمالا مهم ترین چیز آیفون اپل 2019 دوربینش است


در سال‌های اخیر گوشی‌های ال جی نیز سودآوری نداشته‌اند

با کاهش فروش ۱۷ درصدی گوشی‌های هوشمند در دو سال پیاپی، گوشی‌های ال جی نیز سودآوری نداشته‌اند. آیا LG از گردونه رقابت‌ سنگین میان برندهای گوشی همراه خارج میشود ؟!


رزیدنت اویل 2 شکار زامبی در راه موفقیت بزرگ

این هفته رقابت بین بازی های جدید آنلاین استیم و استودیو اپیک گیمز بسیار بالا گرفته است، در حالی که بازی های زامبی (برای بار سوم یا چهارم) بسیار روی دور افتاده اند، با توجه به شایعات نسخه جدیدی از نینتندو سویچ در برنامه ریزی ها پیگیری می شود.به خبر ها برسیم.


شارژ بیسیم معکوس سامسونگ گلکسی S10

اسناد FCC مربوط به سامسونگ گلکسی S10e، S10 و S10+حکایت از پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس دارد