iPhone Flip: هر آنچه در مورد گوشی تاشوی اپل بدانید

شایعات در خصوص iPhone Flip خبر جدیدی محسوب نمی شود، اما تحلیلگر مینگ-چی کو (که سابقه بسیار خوبی دارد) اطلاعات خود را در این زمینه به اشتراک گذاشته است. او می گوید اپل ممکن است این گوشی تاشو را در سال 2023 عرضه کند. iPhone Flip احتمالا از صفحه نمایش بین 7.5 تا هشت اینچ برخوردار خواهد بود. شایعات قبلی حاکی از این بود که صفحه نمایش آن کوچکتر و به ابعاد آیفون 12 پرو مکس نزدیکتر است.

گزارش های زیادی در خصوص نمونه سازی اولیه اپل از یک آیفون تاشو منتشر شده است، اما کو می گوید توسعه این محصول هنوز به طور رسمی آغاز نشده است. در همین حال، رقبایی مانند سامسونگ، موتورولا و رویول، تلفن های تاشو متعددی را به بازار عرضه کرده اند (این نوع گوشی ها اکثراً گران قیمت هستند).


طراحی iPhone Flip: چه شکلی خواهد بود؟


صحبت از طراحی گوشی تاشو اپل زود است، اما ما سرنخ هایی از اختراع ثبت شده و هم از منابع داخلی زنجیره تامین شرکت اپل، در اختیار داریم.

طبق گفته Jon Prosser، اپل دو نوع آیفون تاشو را آزمایش کرده است: یک تبلت هیبریدی تاشو مشابه Samsung Galaxy Z Fold 2 و یک تلفن همراه تاشو مشابه Galaxy Z Flip.

iPhone Flip
در فوریه سال گذشته، یک حق ثبت اختراع توسط شرکت اپل به عمل انجامید که به لحاظ تئوری اجازه می دهد صفحه نمایش تاشو در قسمت وسط بدون اینکه فشار زیادی روی صفحه ایجاد کند، خم شود. امید این است که چنین طرحی به دوام آن کمک کرده و عمر نمایشگر تاشو را افزایش دهد. شایان ذکر است که Galaxy Z Flip در واقع از طرحی نه چندان متفاوت از این طرح بهره می برد. 

iPhone Flip
مارس گذشته، ما از ثبت اختراع دیگر اپل که "حالت کار مشترک" را توصیف می کند، مطلع شدیم. این اختراع به شما این امکان را می دهد تا یک دستگاه تک صفحه ای را از طریق اتصال مغناطیسی به یک نمایشگر ثانویه متصل کنید. از لحاظ تئوری، این حالت اجازه می دهد تا دستگاه های مستقل به یکدیگر متصل شوند و یک صفحه مشترک را تشکیل دهند.

اخیراً ما از حق ثبت اختراعی که در اصل در سه ماهه دوم سال 2018 ثبت و توسط PatentlyApple کشف شده است، مطلع شدیم. دستگاهی با صفحه نمایش انعطاف پذیر که در حالت تا خورده و بسته، نوار کوچکی را در قسمت پایینی برای دسترسی آسان به اعلان ها و اطلاعات متنی به تصویر می کشد. آن نوار لمسی مشابه آنچه در MacBook Pro وجود دارد، است.

احتمال دارد شرکت اپل اولین آیفون تاشو خود را به صفحه نمایش انعطاف پذیر مجهز نکند و به جای آن رویکردی با صفحه دوگانه مانند Surface Duo را انتخاب کند. این احتمالی است که اخیراً توسط Jon Prosser از Front Page Tech ارائه شده و وی پیشنهاد کرده است که کوپرتینو از چنین طرحی، نمونه اولیه ساخته است. پروسر می گوید این دستگاه ظاهر گرد آیفون 11 را حفظ می کند، اما از یک لولا استفاده می کند و دو صفحه نمایش جداگانه هنگام باز شدن کاملاً یکپارچه به هم می رسند.

ما همچنین در ماه اکتبر از یک حق ثبت اختراع با خبر شدیم که نشان می دهد iPhone Flip با نسخه به روز شده از محافظ سرامیکی آیفون 12 ارائه خواهد شد. این قابلیت به طور خاص برای یک صفحه نمایش انعطاف پذیر طراحی و از چهار لایه تشکیل شده است: یک لایه پوششی، یک لایه جلد سخت، یک سطح داخلی و یک لایه پشتیبانی شفاف. این لایه پشتیبانی می تواند برای مقاومت بیشتر از شیشه یا یاقوت کبود نیز استفاده کند.

iPhone Flip


چشم انداز iPhone Flip


در مورد جدیدترین مدل موبایل شرکت اپل، هنوز اطلاعات کاملی در دست نداریم، اما یک چیز کاملاً قطعی است: هر استراتژی شرکت اپل در زمینه تولید اولین گوشی تاشو، به احتمال زیاد مسیر صنعت این نوع از تلفن های همراه هوشمند را تعیین خواهد کرد.

سامسونگ ممکن است اولین شرکتی باشد گوشی تاشو گلکسی فولد را به بازار عرضه کرده است، اما هنوز هم در حال آزمایش و بررسی ویژگی های منحصر به فرد برای کشف اینکه کدام یک به بهترین وجه می تواند خواسته ها و نیازهای کاربران را برآورده کند. اپل با تولید و طراحی هر نسخه، در ایجاد تغییرات گسترده در بازار موبایل نقش بسزایی داشته است: کنار گذاشتن جک هدفون، حذف حاشیه ها و استفاده از بریدگی، همه این روندها توسط آیفون ها آغاز شد. برای بررسی بهترین قیمت موبایل به فروشگاه ما سری بزنید.