021-66453272

کیبورد

کیبورد
صفحه کلید قطعه سخت افزار رایانه ای است که برای ورود متن، کاراکترها و سایر دستورات به یک رایانه یا دستگاه مشابه استفاده می شود.

تاریخ نگارش : جمعه ۱۳۹۸/۳/۳

صفحه کلید یک دستگاه جانبی خارجی در یک سیستم دسکتاپ است (خارج از محفظه کامپیوتر اصلی نشسته است)، یا در کامپیوتر قرص "مجازی" است، بخش مهمی از سیستم کامپیوتری کامل است.

مایکروسافت و Logitech احتمالا یکی از محبوب ترین تولید کنندگان صفحه کلید هستند، اما بسیاری از سازندگان دیگر نیز این محصولات را تولید می کنند.

صفحه کلید کامپیوترهای مدرن پس از آن مدل تولید شده و هنوز هم بسیار مشابه با صفحه کلید ماشین چاپگر کلاسیک است. بسیاری از طرح بندی های مختلف صفحه کلید در سراسر جهان در دسترس است (مانند Dvorak و JCUKEN) اما اکثر صفحه کلید از نوع QWERTY است.

اکثر صفحه کلید دارای اعداد، حروف، نمادها، کلیدهای جهت دار و غیره هستند، اما برخی نیز دارای یک صفحه کلید عددی، توابع اضافی مانند کنترل حجم صدا، دکمه ها برای خاموش کردن یا خوابیدن دستگاه و یا حتی یک ماوس گهواره ای است که در نظر گرفته شده برای ارائه آسان برای استفاده از صفحه کلید و ماوس بدون نیاز به بلند کردن دست خود از صفحه کلید.

با استفاده از اتصال USB Type A، صفحه کلید به وسیله یک کابل USB به مادربرد وصل می شود. صفحه کلید لپ تاپ ها البته یکپارچه شده است، اما از لحاظ فنی، "سیمی" در نظر گرفته می شود، زیرا این امر به نحوی است که آنها به کامپیوتر متصل می شوند.

هر دو صفحه کلید بی سیم و با سیم نیاز به یک رابط برای استفاده با رایانه دارند. صفحه کلیدهای غیر پیشرفته معمولا لازم نیست دانلود شوند زیرا آنها قبلا در سیستم عامل موجود هستند.

اگر چه اکثر ما از یک صفحه کلید تقریبا هر روز استفاده می کنیم، که کلید های زیادی در آن وجود دارد که احتمالا از آنها استفاده نمی کنیم یا حداقل مطمئن نیستید چرا از آنها استفاده می کنیم.

اگر چه استفاده معمول برای کلید ویندوز (کلید a.k.a شروع، کلید پرچم، کلید آرم) برای باز کردن منوی Start است، می توان آن را برای بسیاری از چیزهای مختلف استفاده کرد.

Win-D یک نمونه از استفاده از این کلید برای نشان دادن / پنهان کردن دسکتاپ است. Win-E یکی دیگر ازکلیدهای مفید است که به سرعت ویندوز اکسپلورر باز می شود.

مایکروسافت دارای لیستی از میانبرهای صفحه کلید برای ویندوز و بعضی نمونه های دیگر است.

بازدید : ۱۶۸ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.