021-66453272

کارت گرافیک

کارت گرافیک
تصاویری که در مانیتور مشاهده می کنید از نقاط کوچک به نام پیکسل ها ساخته شده است. در اکثر تنظیمات وضوح بالا، یک صفحه نمایش بیش از یک میلیون پیکسل نمایش داده می شود و کامپیوتر باید تصمیم بگیرد چه چیزی برای ایجاد یک تصویر انجام دهد. برای انجام این کار، به یک مترجم نیاز دارد، چیزی که داده های باینری را از پردازنده گرفته و آن را به یک تصویری که می توانید ببینید تبدیل کند. مگر اینکه یک کامپیوتر دارای قابلیت گرافیکی در مادربرد باشد، این ترجمه بر روی کارت گرافیکی قرار می گیرد.

تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۶

کار کارت گرافیکی پیچیده است، اما اصول و اجزای آن به آسانی قابل درک است. در این مقاله، ما به قطعات اصلی کارت گرافیک و آنچه که انجام می دهند نگاه می کنیم. ما همچنین عوامل را بررسی می کنیم که با هم کار می کنند تا یک کارت گرافیک سریع و کارآمد تولید کنیم.


یک کامپیوتر را به عنوان یک شرکت با بخش هنری خود در نظر بگیرید. هنگامی که افراد در شرکت بخواهند یک آثار هنری داشته باشند، تقاضای آنها را به بخش هنر ارسال می کنند. بخش هنر تصمیم می گیرد که چگونه تصویر را ایجاد کند و سپس روی کاغذ قرار می دهد. نتیجه نهایی این است که ایده شخصی یک تصویر واقعی و قابل مشاهده می شود.

یک کارت گرافیکی با همان اصول کار می کند. پردازنده، در حال کار با برنامه های کاربردی نرم افزار، اطلاعات مربوط به تصویر را به کارت گرافیک می فرستد. کارت گرافیک ک تصمیم می گیرد که از پیکسل های روی صفحه برای ایجاد تصویر استفاده کند. پس از آن، این اطلاعات را از طریق یک کابل به مانیتور می فرستد.

ایجاد یک تصویر از داده های باینری یک فرایند خواستار است. برای ساخت یک تصویر 3 بعدی، کارت گرافیک ابتدا یک خط سیم از خطوط مستقیم ایجاد می کند. سپس تصویر را بارگذاری می کند ( پیکسل های باقیمانده را پر می کند). همچنین نور، بافت و رنگ را اضافه می کند. برای بازی های سریع، کامپیوتر باید از طریق این روند حدود شصت بار در ثانیه سرعت داشته باشد. حجم کار برای کامپیوتر به اندازه کافی زیاد است، بدون یک کارت گرافیک برای انجام این محاسبات کامپیوتر نمی تواند عمل کند.


کارت گرافیکی این کار را با استفاده از چهار اجزای اصلی انجام می دهد :

    اتصال مادربرد برای داده ها و قدرت
    تصمیم گیری یک پردازنده در مورد هر پیکسل بر روی صفحه
    حافظه برای نگهداری اطلاعات در مورد هر یک از پیکسل ها و به طور موقت ذخیره عکس های تکمیل شده
    اتصال مانیتور، بنابراین شما می توانید نتیجه نهایی را ببینید.
 

بازدید : ۷۷ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.