نقد و بررسی کنسول بازی پلی استیشن 4 اسلیم سونی

کنسول بازی پلی استیشن 4 اسلیم یا همان PS4 Slim یکی از نسخه های جدید کنسول بازی پلی استیشن 4 است که از لحاظ سخت افزاری بازسازی هایی را داشته است. از نظر فیزیکی تغییر زیادی انجام شده است اما از لحاظ عملکردی این کنسول دقیقا مانند آن چیزی است که در کنسول های قبلی سراغ داشت. برخلاف کنسول بازی Xbox One S هیچ پلیر بلوری 4K وجود ندارد اما نسبت به دیگر کنسول های خانواده خود PS4 Slim باریکتر و بدون سر و صدا تر شده است. با این حال خریداران کنسول بازی گزینه دیگری برای خرید دارند که شامل PS4 Pro می باشد که دارای عملکرد بالاتری را ارائه می دهد. این کنسول در حال حاضر در دو ظرفیت ذخیره سازی 500 گیگابایت و 1 ترابایت عرضه می شود.

سونی پرتوی نوری که در بالای کنسول قرار داشت را برداشته و آرم کوچک سیاه و مات PS4 را در بالای کنسول بازی قرار داده است. روی دکمه پاور یک نور ساده و ظریف (دلپذیر و کم نور) قرار گرفته است. دکمه اجکت و پاور عمودی برداشته شده است و جای خود را به دکمه های کوچکی در پایین کنسول داده اند. طراحی زاویه دار در مدل های قدیمی تر حفظ شده اند، گرچه این عامل در طراحی کوچکتر و باریکتر PS4 Slim برجسته نیست. جالب ترین تغییر در قسمت پایین بوجود آمده است که طراحی بسیار جالبی را ایجاد کرده است.

در قسمت جلوی کنسول دو پورت USB 3.0 با فاصله قرار گرفته اند که یکی در سمت راست و دیگری در کنار سینی دیسک قرار گرفته است. متاسفانه هیچ پورتی در پشت دستگاه وجود ندارد. در سمت راست کنسول آیکن های مربعی، دایره ای، مثلثی و صلیبی را می توانید مشاهده کند اما آیکن دایره ای تو خالی است و شما می توانید کنسول را روی استند به صورت عمودی قرار دهید.

نقد و بررسی کنسول بازی پلی استیشن 4 اسلیم سونی

پلی استیشن 4 اسلیم

در هر دو طرف دستگاه، تهویه بسیار کمتری نسبت به PS4 وجود دارد که امیدواریم به معنای ورود گرد و غبار کمتر به دستگاه باشد. در پشت دستگاه شما همان پورت های HDMI، پاور، AUX را در اختیار دارید اما خروجی اپتیکال برداشته شده است. احتمالا این بدان معناست که سونی سونی بیشتر تلویزیون های میان رده به بالاتر را در نظر دارد که دارای پورت های اپتیکال داخلی هستند.

در پشت کنسول یک اسلات جدید در سمت راست قرار گرفته است که امکان دسترسی ساده تر به هارددیسک را برای افرادی که مایل به ارتقاء هستند را فراهم می آورد. تاچ پد در حال حاضر شفاف است و نور را از طریق نوار به پشت کنترلر می تاباند. PS4 Slim مشخصات دقیقی دارد و عملکرد مشابه به پلی استیشن 4 اصلی را ارائه می دهد با این حال به طرز قایل ملاحظه ای آرامتر شده است. وقتی که در حال بازی هستید اگر صدای بازی را مات کتید تنها صدایی که شاید بتوانید بشنوید صدای چرخش دیسک ها است که نسبت به دستگاه های دیگر بسیار کمتر شده است. خوشبختانه Ps4 Slime از بازی های HDR پشتیبانی می کند این در حالی است که فاقد درایو بلو ری 4K می باشد.

کنسول بازی پلی استیشن 4 اسلیم نه تنها کوچکتر و باریکتر شده است بلکه مصرف برق بسیار کمی دارد. این کنسول در هنگام بازی PES 2017 حدود 81 وات، در هنگام بازی The Witcher 3 حدود 88.9 وات، در هنگام بازی Paragon حدود 85 وات برق را مصرف می کند این در حالی است که در کنسول بازی پلی استیشن 4 این مصرف برق به ترتیب 146.6 وات، 146.2 وات، 155.7 وات می باشد.

برای خرید این محصول

کنسول Playstation 4 Slim – ظرفیت 500 گیگابایت

کنسول Playstation 4 Slim  ظرفیت 1 ترابایت

را کلیک کنید.