حساب کاربری

یا

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

هدست

اولین هدست در سال ۱۹۱۰ میلادی توسط ناتانیل بالدوین دانشجوی دانشگاه استنفورد ایجاد شد که بعد از بارها تلاش موفق به فروش هدست خود به ارتش آمریکا شد، و بعد از سال ها نمونه های مختلفی در اندازه و ابعاد خاصی طراحی شدند.

در ساخت بعضی هدست ها از میکروفن هم استفاده می شود که بیشتر جنبه کاربردی دارد به عنوان مثال : در عرصه های خلبانی، کارمندان مرکز تماس ۱۱۸ و یا پاسخگوهای ۱۱۵ از این مدل استفاده می کنند و برخی دیگر که توسط افراد حرفه ای استفاده می شود مهندسان صوتی صدا در کنسرت های زنده و یا در استودیو ضبط صدا از این قبیل هدست های میکروفن دار استفاده می کنند.

امروزه با گسترش دستگاه های بی سیم در سال های اخیر، استفاده بسیاری از جوانان از هدست ها را در پیاده روها و یا محل های حمل و نقل عمومی می توان دید.

امروزه در بازار انواع مختلفی از هدست ها موجود می باشد که به بعضی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

هدست بلوتوثی                                                        

این نوع هدست ها به یک سیستم تلفنی متصل می شوند که روی گوش قرار می گیرند و دردسر کمتری خواهند داشت و دارای پهنای باند استاندارد هستند.

 

هدست بسته

این نوع هدست ها هر گونه نویز محیطی را مسدود می کنند و تمام دو گوش را احاطه می کنند و همین باعث شده بزرگ تر از دیگر هدست ها باشند.

 

هدست باز

این سبک هدست بیشتر برای استودیوهای موسیقی توسط مهندسین صدا طراحی شده است.

هدست روی گوش

همانطور که از نام آن پیداست روی سر قرار می گیرد و مدل های مختلفی برای این نوع وجود دارد.

 

هدست های مخصوص موبایل

در حال حاضر محبوب اکثریت همین نوع از هدست ها هستند و به راحتی داخل گوش رفته و حمل و نقل آسانی دارند هرچند صدای استودیویی با آن ها نمی توان تجربه کرد.

استفاده از هدست ها مزایا و معایب خاص خود را دارد.

هدست ها در مکان هایی مثل کتابخانه و یا هر جای دیگری به حفظ حریم خصوصی  ما کمک می کنند و از شنیدن صداها توسط دیگران جلوگیری به عمل می آورد. اما استفاده طولانی مدت از هدست ها به سیستم شنوایی، آسیب های جبران ناپذیری را وارد می کند.