لیست شرکت‌هایی که برای واردات کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته‌اند

 لیست شرکت‌هایی که برای واردات کالا ارز 4200 تومانی گرفته‌اند
بروزکالا - بالاخره بانک مرکزی لیست شرکت‌هایی که برای واردات کالا ارز 4200 تومانی گرفته‌اند را منتشر کرد.این لیست نشان می‌دهد از 21 فروردین تاکنون، بیش از 36 میلیون یورو به واردکنندگان برخی قطعات کامپیوتر پرداخت شده است.

تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۷/۴/۱۰

از آنجایی که این لیست دربرگیرنده تمامی شرکت‌هایی که دلار 4200 تومانی گرفته‌اند نیست، نمی‌تواند مرجع مناسبی برای تشخیص آزاد یا دولتی بودن ارزی که با آن کالا وارد شده است باشد. در هر صورت حالا می دانیم برخی شرکت‌های آشنا و حتی کمتر شناخته شده بازار کامپیوتر، ارز دولتی گرفته‌اند.

این لیست نشان می‌دهد 11 شرکت تحت عنوان واردات «صفحه کلید کامپیوتر»، در مجموع 335,406 یورو ارز دولتی گرفته‌اند. یکی از دریافت کنندگان ارز دولتی برای واردات کیبورد «شرکت راه و ساختمان آریا ارشک خورموج» است که 74,200 یورو ارز دولتی از بانک دریافت کرده است.

در عین حال 8 شرکت تحت عنوان واردات «کامپیوتر شخصی» 814,390 یورو ارز دولتی دریافت کرده‌اند. یکی از نام‌های این لیست که جلب توجه می‌کند، شرکت «تافت بافت بروجن» است که به استناد صفحه اختصاصی این شرکت در وب سایت «سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران»، در زمینه بافت موکت فعالیت می‌کند.

این لیست نشان می‌دهد 34 شرکت تحت عنوان واردات «لپ تاپ (نوت بوک)»، در مجموع 35,089,026 یورو ارز دولتی دریافت کرده‌اند. در این لیست نیز شرکت جنجالی «نودیس پرداز» به چشم می‌خورد که در مجموع 1,737,414 یورو تحت عنوان واردات لپ تاپ دریافت کرده است. بالاترین رقم لیست واردکنندگان لپ تاپ مربوط به شرکت «سورین پخش رایانه» است که 8,826,723 یورو ارز دولتی دریافت کرده است.

همچنین 9 شرکت نیز تحت عنوان واردات «ماوس کامپیوتر» ، در مجموع  226,826 یورو ارز دولتی دریافت کرده‌اند.

شاید بد نباشد بدانید 8 شرکت نیز برای واردات تبلت، در مجموع 4,578,396 یورو ارز دولتی گرفته‌اند.

بازدید : ۱۶۱ نفر

تونر

تونر یک مخلوط پودری می باشد که در پرینتر های لیزری و فتوکپی استفاده می شود تا متن یا تصویر مورد نظر بر روی کاغذ از طریق کارتریج تونر چاپ شود.


دستگاه های ماینینگ

برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین احتیاج به برق ارزان و سخت افزار مناسب می باشد.


لپ تاپ های گیمینگ

یک رایانه شخصی برای بازی کردن می باشند، در واقع برای بازی های ویدئویی طراحی شده اند.


لپ تاپ های لنوو

Lenovo یک شرکت فن آوری چند ملیتی چینی است که مقر آن در پکن، چین و موریسویل، کارولینای شمالی است که در زمینه های طراحی، توسعه، تولید و فروش کامپیوتر های شخصی (لپ تاپ)، گوشی های هوشمند، دستگاه های ذخیره سازی الکترونیکی و ... فعالیت می کند.


ساعت سیکو قسمت دوم

با تصمیم کینتارو هاتوری شاهد آغاز نوآوری های بی سابقه ای در عرصه ساعت بوده ایم. او همیشه یک قدم جلوتر از بقیه پیش می رفت.