چگونه گذرواژه فراموش شده‌ی یک حساب گوگل را تغییر دهیم؟

فراموش کردن کلمه ی عبور حساب گوگل می تواند واقعا اذیت کننده باشد. در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه گذرواژه تان را ریست کنید و یک گذرواژه ی جدید برای حساب تان ایجاد کنید. حساب های گوگل راه ورودی به برخی از مفیدترین برنامه ها در گوشی، لپ تاپ و سایر دستگاه ها هستند. چه برای Gmail (جیمیل)، Google Calendar (تقویم گوگل)، YouTube (یوتیوب) یا سایر خدمات ارائه شده توسط این غول جستجو، داشتن یک گذرواژه برای دسترسی به همه ی این موارد ضروری است.

اما نکته ی مهم اینجاست که اگر گذرواژه تان را فراموش کنید نمی توانید به هیچ یک از این ابزار دسترسی داشته باشید. البته نگران نباشید زیرا تنظیم مجدد اطلاعات گوگل کار بسیار آسانی است. در اینجا به هر آنچه باید انجام دهید اشاره کرده ایم.

نحوه ی بازنشانی گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

در تلفن همراه تان، قسمت Settings> Google (تنظیمات> گوگل) را باز کنید و گزینه ی Manage your Google account (مدیریت حساب های گوگل) را انتخاب کنید.

زیر قسمت نام کاربری و عکس نمایه تان، یک ردیف عنوان را مشاهده می کنید که شامل گزینه های Home (خانه) و Personal Info (اطلاعات شخصی) است. برای نشان دادن گزینه های بیشتر، این قسمت را به سمت چپ بکشید و روی گزینه ی Security (امنیت) ضربه بزنید.

در بخشی با عنوان Signing into Google (ورود به سیستم گوگل)، گزینه ی Password (گذرواژه) را مشاهده می کنید. این گزینه آخرین باری که گذرواژه تان را تغییر دادید را به شما نشان می دهد و به شما امکان ریست کردن رمز فراموش شده را می دهد، بنابراین برای رفتن به مرحله ی بعد، روی این گزینه ضربه بزنید.

 گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

بعد از آن یک صفحه جدید باز می شود و از شما می خواهد که گذرواژه تان را وارد کنید. مسلما رمزتان را فراموش کرده اید پس باید به جای آن روی گزینه ی Forgot password? (رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟) کلیک کنید.

اکنون این شانس را دارید که گذرواژه ای که قبلا استفاده شده را به عنوان راهی برای بازیابی حساب تان وارد کنید. اگر رمزی را به خاطر دارید آن را تایپ کنید و روی گزینه ی Next (بعدی) ضربه بزنید، در غیر این صورت گزینه ی Try another way (روش دیگری را امتحان کنید) را انتخاب کنید.

تنظیمات بازنشانی  گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

بسته به سطح امنیتی ای که برای حسابتان تنظیم کرده اید، از شما خواسته می شود که برای تایید هویت تان از اثر انگشت تان استفاده کنید یا این که یک ایمیل به آدرس ایمیل پشتیبان تان ارسال می شود. از هر مسیری که با تنظیم تان متناسب تر است وارد شوید و سپس می توانید یک گذرواژه ی جدید برای جایگزینی گذرواژه ی فراموش شده در حساب تان ایجاد کنید.

 بازنشانی  گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

نحوه ی بازنشانی گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل در رایانه

اگر به گوشی یا تبلت دسترسی ندارید یا ترجیح می دهید که از لپ تاپ یا رایانه شخصی تان استفاده کنید، تغییر گذرواژه از طریق مرورگر وب به همین راحتی است. برای این کار حساب گوگل تان را باز کنید و روی گزینه ی Security (امنیت) در ستون سمت چپ ضربه بزنید.

 رمز بازنشانی  گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

در صفحه ی بعدی بخشی را با عنوان Signing in to Google (ورود به سیستم گوگل) می بینید که در این قسمت باید گزینه ای برای Password (گذرواژه) را پیدا کنید. روی این گزینه کلیک کنید و سپس روی گزینه ی Forgot Password? (رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟) ضربه بزنید.

نحوه  بازنشانی  گذرواژه ی فراموش شده ی حساب گوگل

با دنبال کردن این دستورالعمل ها می توانید یک گذرواژه ی جدید برای استفاده در حساب گوگل تان ایجاد کنید.