نمایشگاه CES : تکنولوژی مبارزه باCOVID-19 و اهمیت رایانه شخصی

گسترش تکنولوژی مبارزه با COVID-19
جای تعجب نیست که ویروس جهانی COVID-19  توانسته توجه صنعت فناوری را به خود جلب کند، زیرا شرکت های زیادی قول داده اند که با این ویروس مبارزه کنند.    
یخچال InstaView ال جی از فناوری UVnano برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می کند. LG می گوید که این یخچال  99.9٪ از باکتری ها از جمله E. coli ، staph و pseudomonas aeruginosa را از بین می برد.
این شرکت همچنین یک ربات ضد ویروس کرونا را به نمایش گذاشته است که در اتاق می گردد تا با تابش نور فرابنفش ویروس هارا از بین ببرد. ال جی ادعا می کند که این ربات  به راحتی در اطراف میزها ، صندلی ها و سایر مبلمان حرکت خواهد کرد ، به طور کلی در مدت 15 تا 30 دقیقه سطح قابل تماس یک اتاق را تحت تابش قرار می دهد  و چندین منطقه را با یک بار شارژ باتری می تواند ضد عفونی کند. این ربات در چند ماه آینده شروع به کار خواهد کرد.
به همین ترتیب ، تعداد زیادی ضدعفونی کننده اشعه فرابنفش وجود دارد که وعده می دهند تا فانک را از تلفن شما پاک کنند. همانطور که اخیراً استیون وینکلمن از PCMag توضیح داد : ضد عفونی کننده های ریز UV باید بسیار قدرتمند باشند تا بتوانند موثر واقع شوند ، بنابراین حتماً توضیحات ما را بخوانید تا بفهمید کدام ضد عفونی کننده ها بهترین عملکرد را دارند و چگونه از آنها به درستی استفاده کنید.
همچنین ماسک صورت با تکنولوژی پیشرفته ، از جمله یکی از محصولات Razer با نور RGB و  Binatone است که دارای یک هدست بلوتوث داخلی است و هیچ کمبودی ندارد.
اکنون انتظار نداریم که هیچ یک از این محصولات ویروس را متوقف کند ، اما این پتانسیل را دارند که فعلا زندگی ما را آسان و ایمن کنند و در آخر قبل از اینکه به وعده های یک سازنده فناوری اعتقاد داشته باشید ، فقط مطمئن شوید که از توصیه های CDC پیروی می کنید.

 

نقش مهم رایانه های شخصی در دوران  COVID-19

تأثیر COVID-19 در بازار رایانه بسیار زیاد بوده است. تعداد بیشمار افرادی که از خانه درس میخوانند و به طور کلی در خانه کارها خود را انجام میدهند ، منجر به رونق بازار رایانه های شخصی شده است.
هر سیستم قدیمی می تواند از طریق برنامه های مختلف شما را آنلاین نشان دهد ، اما اگر تمام وقت از خانه کار می کنید ، به سیستمی نیاز دارید که کارهای بسیار بیشتری انجام دهد. این نیاز باعث شده است که سال 2020 با رشد بیش از 13.7٪ در سطح جهانی ، بزرگترین سال فروش رایانه در یک دهه گذشته باشد. به طور خلاصه ، رایانه های شخصی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارند و CES امسال گزینه های جدید زیادی را برای انتخاب به شما ارائه می دهد.
اینتل سرانجام نسل یازدهم پردازنده 10 نانومتری خود را با تأخیر طولانی روانه بازار کرد.
گنجاندن vPro و سایر ویژگی های قابلیت مدیریت در پردازنده های جدید شاید بیشتر مورد توجه مدیران فناوری اطلاعات باشد. با وجود اینکه بسیاری از ما از رایانه های خانگی خود به عنوان رایانه های کار استفاده می کنیم ، زمان آن رسیده است که به سیستمی ارتقا یابیم که می تواند توسط یک بخش فناوری اطلاعات بهتر مدیریت شود.
از کجا باید بفهمیم  که سیستمی دارای جدیدترین سیلیکون اینتل است؟ تام برانت پیشنهاد می کند به دنبال عدد 11 در شماره مدل باشید ، مانند Core 7i-11375H .هرچند 100٪ دقیق نیست ، اما یک شاخص قوی است که شما بتوانید جدیدترین تراشه را در اختیار داشته باشید.
علیرغم راه اندازی اینتل ، AMD موفق شد بیشتر عناوین خبری را بدزدد و به نظر می رسد که در عملکرد ، همچنان برتری  خود را حفظ می کند. AMD تعداد زیادی تراشه از سری 5000 Ryzen را روانه بازار کرد که هم گیمرها (Ryzen 9 5900X) و هم کاربران اصلی لپ تاپ (Ryzen 7 5800U.) را مورد هدف قرار داده است. AMD به راحتی عملکرد و ارزش بیشتری نسبت به اینتل ارائه می دهد و انتظار می رود تعداد بیشتری از لپ تاپ های مبتنی بر AMD در سال 2021 را مشاهده کنید.
عدم تعادل فزاینده بین AMD و Intel از راه های دیگری نیز خود را نشان داد. یک روز پس از پیروزی مدیرعامل AMD ، لیزا سو ، در یک سخنرانی CES ، اخباری مبنی بر کناره گیری مدیرعامل اینتل باب سوان در 15 فوریه منتشر شد.