بررسی دوربین آیفون 12 پرو مکس

دوربین آیفون 12 پرو مکس ؛ تست شده توسط یک عکاس حرفه ای

بازرسان فناوری صحبت کرده اند: دوربین آیفون 12 پرو مکس یکی دیگر از دوربین های عالی آیفون است. اما چقدر "حرفه ای" است؟ ما از عکاس حرفه ای ربکا شینبرگ خواستیم که با تمرکز بر کارهایی که می تواند انجام دهد ، یک روز را با پرچمدار جدید آیفون عکاسی کند. گزارشات زیر از زبان خود شینبرگ گفته شده است.

  • پرتره و دیافراگم 

این گوشی برای عکاسی پرتره عالی است و به طور کلی دوربین های آیفون برای همین ساخته شده اند. آنها تصاویر بسیار چاپلوسی برای مردم هستند ، بنابراین من فکر می کنم که عکس های پرتره در مقایسه با سایر مارک های گوشی های هوشمند ، هنوز قدرت اصلی آیفون هستند. 
این واقعیت که اکنون یک لنز تله فوتو وجود دارد ، به این معنی است که شما تمایل به گرفتن عکس های پرتره بهتر دارید ، زیرا لنز تله برای عکس برداری کمتر تحریف می شود. این ترکیبی از انتخاب وجود آن لنز در دوربین و پردازش است.
بعد از اینکه عکس گرفتید می توانید f-stop را تغییر دهید. این بدان معناست که من می توانم بیش از تنظیمات فنی ، روی گرفتن یک بیان خوب و نور مناسب تمرکز کنم. دامنۀ عمق میدان کاملاً چشمگیر است. این به خوبی در برابر یک دیوار سفید با نور طلایی بعد از ظهر کار می کند.

 

  • فاصله کانونی

من تحت تأثیر جزئیات هر سه تصویر قرار گرفتم: 13 میلی متر ، 26 میلی متر و 66 میلی متر ، چپ به راست. 26 میلی متر کاملاً متناقض ظاهر شد و لبه ها بیش از حد مشخص شده اند. در همین حال 66 میلی متر چشمگیر بود. در 100 درصد جزئیات زیادی در خز و پارچه بالشتک وجود دارد.

 

  • نور ، رنگ و جزئیات

دوربین صحنه های روشن را به خوبی کنترل می کند و من جزئیات این تصاویر را هم در موارد برجسته و هم در نورهای کم متوجه شده ام. رنگ ها کاملاً واقعی به نظر می رسند. 
آیفون نیز برای زندگی بی جان ایستاده است. این همان عکس ثابت در سه فاصلۀ کانونی است. حتی با وجود این مجموعه از اشیا مختلف که بافت ، شفافیت و رنگ های مختلفی دارند ، دوربین iPhone 12 Pro Max بهتر عمل می کند. صورتی فلورسنت رنگ های خود را حفظ می کند ، و جزئیات در اشیا ئچوبی به وضوح مشخص شده است.

  • حالت فلاش پرتره و شب

تنظیمات فلاش هنگام شب در حالت عمودی بسیار عالی بود. فلاش خیلی سخت نبود و ترکیب آن با حالت عمودی به معنای تملق چاپلوسی بود.
فوکوس خودکار در نور کم بسیار سریع است که از طریق سنسور جدید LiDAR تنظیم می شود. با این حال احساس نمی کنم این یکی از ویژگی های از دست رفته باشد. نور کم در محیط داخلی عملکرد خوبی داشت.

 

  • کنترل ها

از نظر عملکرد ، از نظر سهولت تعویض لنز بسیار عالی بود و شما می توانستید دامنه را به راحتی تغییر دهید. با این دکمه شما می توانید طیف وسیعی را از زاویه باز به تله بروید.
در پیش نمایش ، شما می توانید در صورت تمایل به گسترده تر یا برداشت محصول ، پتانسیل را ببینید. من این را دوست داشتم ، به نظر من این واقعا مفید بود زیرا به روشی مشابه با نحوه عکسبرداری من کار می کند. من معمولاً کمی روی یک تصویر برش می خورم ، زیرا دوربین من وضوح بسیار بالایی دارد.