آغاز تولید آیفون SE 2020 شرکت اپل در هندوستان

شرکت اپل یکی از برندهای بزرگ صنعت فناوری بوده که هر سال نسل جدیدی از محصولات خود را معرفی و عرضه می کند. در سال‌های اخیر شرکت بزرگ اپل به دنبال تولید گوشی‌های آیفون در کشور هند بوده و موفق شده تا با تاسیس کارخانه‌ای در این کشور،  گوشی‌های قدیمی خود را با هزینه پایین‌تری تولید کند. حال کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند تا گوشی محبوب آیفون SE 2020 را به تولیدات کارخانه هند خود نیز اضافه کنند.

کمپانی اپل در سال 2017 برای اولین بار گوشی آیفون SE را در هند برای عرضه محلی در بازار این کشور تولید کرد و پس از مدتی شاهد تولید نسخه‌های آیفون 6s، آیفون XR، آیفون 7 و آیفون 11 در کارخانه این کشور بودیم. اپل با تاسیس کارخانه در هند قصد دارد تا در طولانی مدت میزان وابستگی خود را به کشور چین کاهش دهد و تولیدات خود را به طور کلی از چین خارج کند، زیرا تحریم‌های تجاری آمریکا مشکلات بسیار زیادی را برای کالاهای تولید چین به وجود آورده است.

در ماه ژوئن سال جاری میلادی شایعه‌هایی در خصوص تولید نسخه جدید آیفون SE 2020 در کارخانه هند به گوش می‌رسید. در همین راستا به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده که به شروع روند تولید گوشی‌های آیفون SE 2020 در کارخانه کشور هند اشاره دارد.

 

گوشی آیفون SE 2020 در ماه مارس سال جاری میلادی به بازار جهانی عرضه شد، اما محصول برای بازار هند با کمی تاخیر در ماه مه با قیمت پایه 38900 روپیه عرضه شد. در حال حاضر اپل تصمیم گرفته تا قیمت این گوشی را در بازار هند به 35999 روپیه کاهش دهد و انتظار می‌رود که با عرضه آیفون‌های SE 2020 تولید شده در کارخانه هند، قیمت این محصول در بازار محلی این کشور مجدداً کاهش یابد.

آیفون‌های SE 2020 تولید شده در کارخانه هند به زودی در بازار عرضه می‌شوند؛ همچنین گفته می‌شود که اپل تولید آیفون 12 را از اواسط سال میلادی 2021 در کشور هند آغاز خواهد کرد. در هند، شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند برای واردات این محصول از کشورهای دیگر ملزم به پرداخت عوارض 20 درصدی هستند، به همین دلیل اکثر شرکت‌های بزرگ به منظور معافیت از عوارض 20 درصدی دولت هند، در این کشور کارخانه‌های متعددی تاسیس کرده‌اند.