برخی مشخصات گلکسی اس 21 سامسونگ فاش شد

سامسونگ امسال روش نام‌گذاری سری اس را تغییر داد و مطمئن نبودیم که نام پرچم‌دار بعدی سامسونگ گلکسی اس 30 خواهد بود یا اس 21. اما حالا افشاگر شناخته Ice Universe ضمن اعلام برخی مشخصات فنی این گوشی، اعلام کرده که نام این پرچم‌دار گلکسی اس 21 خواهد بود.

سری گلکسی اس 21 در سه مدل عرضه خواهد شد و Ice Universe اطلاعاتی را از پیشرفته‌ترین مدل این سری که احتمالا اس 21 اولترا نام دارد منتشر کرده است. قبلا شایعاتی راجع به دوربین 150 مگاپیکسلی این گوشی شنیده می‌شد اما ظاهرا در اس 21 از دوربین 108 مگاپیکسلی استفاده خواهد شد. لنز ISOCELL Bright HM1 که در اس 20 استفاده شد در این گوشی استفاده نمی‌شود و از یک نسخه بهبود یافته سنسور HM1 استفاده خواهد شد.

انتطار می‌رود دوربین گلکسی اس 21 مشکلات فوکوس که در گلکسی اس 20 وجود داشت را حل کند و چند قابلیت فیلمبرداری جدید به آن اضافه شود. گلکسی اس 21 پیشرفت چشمگیری را نسبت به نسل قبل تجربه نخواهد کرد.

سامسونگ در حال بررسی بازخورد کاربران گلکسی اس 20 است تا نقاط ضعف این گوشی را در نسل جدید سری اس حل کند. احتمالا منظور Ice universe از پروژه U اهمیت دادن سامسونگ به بازخوردهای منفی گلکسی اس 20 و اصلاح آن‌ها در گلکسی اس 21 است.

بنابر گزارش‌های منتشر شده در خصوص مشخصات فنی گلکسی اس 21 سامسونگ، این گوشی از سنسور Time Of Flight (TOF) بهره نخواهد برد همان طور که از این سنسور در گلکسی نوت 20 نیز استفاده نشده بود.

گلکسی اس 21 اولترا احتمالا از پردازنده اکسینوس 1000 استفاده خواهد کرد و بنا بر ادعای یکی از افشاگران این تراشه عملکردی مشابه با اسنپدراگون 875 خواهد داشت. این ادعا با توجه به استفاده هر دو تراشه از معماری 5 نانومتری درست به نظر می‌رسد.

گلکسی اس 21 اولترا احتمالا از سیستم شارژ سریع 60 واتی پشتیبانی خواهد کرد و حسگر اثر انگشت جدید کوالکام، 3D Sonic Max نیز که داخل صفحه نمایش قرار می‌گیرد در این گوشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کوالکام اعلام کرده بود این حسگر اثر انگشت 17 برابر بزرگتر از حسگر مورد استفاده قرار گرفته در گلکسی اس 20 است و از نظر سرعت و راحتی بهبودهایی داشته است. اطلاعات بیشتری در کار نیست و باید منتظر اخبار موثقی باقی ماند.