با افزایش ارزش اپل تیم کوک به میلیاردها پیوست

شرکت اپل را بی شک می توان از بزرگان فناوری دانست که همیشه از محبوبیت بالایی برخوردار است. بنابر گزارش بلومبرگ، ثروت تیم کوک مدیرعامل اپل از مرز یک میلیارد دلار گذشت و به جمع میلیاردرهای جهان پیوست. البته در صورتی که او فعالیت‌های خیریه ثبت نشده‌ای انجام داده باشد ممکن دارایی او از رقم اعلامی کم‌تر باشد.

گذشتن ثروت و دارایی‌هایی مدیرعامل یک شرکت که بنیان‌گذار آن هم نیست از مرز یک میلیارد دلار اتفاقی نیست که همیشه شاهد آن باشیم. اطلاعات مربوط به ثروت تیم کوک از پرونده‌ها و فعالیت مالی شرکت اپل در بازار به دست آمده است و بیشتر درامد تیم کوک از فعالیت در اپل از سال 1998 و دریافت سهام اپل که بخشی از آن از مزایای مدیریت این شرکت است به دست آمده است.

 او هم اکنون صاحب 847,969 سهم از سهام اپل است که حدود 0.02 درصد کل سهام این شرکت است و 375 میلیون دلار ارزش دارد. بقیه ثروت او هم از عواید فروش سهام، سود سهام و دیگر پاداش‌ها است که ارزشی حدود 650 میلیون دلار دارد. طبق گزارش بلومبرگ نهمین پرداختی تیم کوک هم که اواخر این ماه به تیم کوک داده پرداخت می‌شود 100 میلیون دلار به دارایی او اضافه خواهد کرد.

ارزش سهام شرکت اپل نیز هفته گذشته 5 درصد صعود را تجربه کرد و ارزش این شرکت به 2 تریلیون دلار نزدیک‌تر شد تا اپل به باارزش‌ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شود. سال گذشته بود که ارزش این شرکت از یک تریلیون دلار گذشت و این روزها ارزش اپل بیشتر از همیشه به 2 تریلیون دلار نزدیک شده است.

نشریه بلومبرگ اعلام کرد کمپانی اپل از اظهار نظر راجع به میلیاردر شدن تیم کوک خوردداری کرده است. تیم کوک در سال 2015 اعلام کرد برنامه دارد تا بیشتر ثروت خود را صرف فعالیت‌های خیریه کند. با تمام این تفاسیر بزودی باید تیم کوک را جز ثروتمندان خطاب کرد که در فهرست برترین میلیاردها هم قرار خواهد گرفت و پاداش های بزرگتری برای آن در راه است.