بررسی تلویزیون هوشمند ۵۵ اینچی سامسونگ مدل ۵۵N6950

تلویزیون ال ای دی هوشمند سامسونگ مدل ۵۵ N6950 محصولی است که دارای طراحی خمیده بوده و این امر به آن ظاهری مدرن بخشیده است. با توجه به اندازه و کیفیتی که این محصول ساموسنگ دارد از آن می توان در فضاهای مختلف برای تماشای انواع متفاوت فیلم و ویدئو استفاده کرد. اسپیکرهای این محصول که شامل دو بلندگوی صوتی با کیفیت بالا هستند، توان تولید ۲۰ وات خروجی صدا را دارند. گر چه در ساخت این محصول از صفحه ی خمیده استفاده شده است اما فناوری مورد استفاده در آن برای پخش تصاویر همان فناوری LED می باشد که در تلویزیون های با صفحه ی تخت هم مورد استفاده قرار می گیرد.

تلویزیون هوشمند ۵۵ اینچی سامسونگ مدل ۵۵N6950

همان طور که گفته شد، تلویزیون ال ای دی هوشمند خمیده سامسونگ مدل ۵۵N6950 دارای کیفیت تصویر بالا و FULL HD می باشد که با رزولوشن بالای ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ پیکسل همراه است. نسبت تصویر در این محصول مانند دیگر محصولات موجود در این رده برابر با ۱۶:۹ است. این تلویزیون سامسونگ فاقد HDR  بوده، اما قابلیت ارتقای تصویر را دارد. علاوه بر این از هیچ یک از امکانات مرتبط با تصاویر سه بعدی بهره ای نبرده است و امکان تبدیل تصاویر سه بعد به دو بعدی و یا پخش فیلم ها و تصاویر سه بعدی را ندارد.

با توجه به این که، این تلویزیون دارای یک صفحه تخت است، باید بگوییم که خمیدگی تصویر آن برابر با  ۴۲۰۰ R است و مجهز به موتور تصویر Hyperreal است. علاوه بر این برای افزایش کیفیت رنگی تصاویر نمایش داده شده، از قابلیت auto motion plus و  قابلیت wide color enhancer پشتیبانی می کند. این فناوری ها به خوبی می توانند این محصول را قادر به ارتقای کیفیت تصویر نمایش داده شده نمایند.

بسیاری از دیگر ویژگی هایی که برای ۵۵N6950 می توان بر شمرد، مشابه سایر محصولات سامسونگ است، و تنها ویژگی خاص آن ابعاد این محصول است که با استند دارای ابعاد ۱۲۴ * ۷۸٫۸ * ۲۹٫۳ سانتی متر و بدون استند دارای ابعاد ۱۲۴ * ۷۲٫۲ * ۹٫۸ سانتی متر می باشد. این ابعاد یک صفحه نمایش بزرگ را به ارمغان آورده است که برای استفاده در فضاهای بزرگ مناسب است. این محصول دارای وزنی برابر با ۱۷٫۱ کیلوگرم است اما اگر پایه ی آن را جدا کنید، وزن آن به ۱۵٫۴ کیلوگرم کاهش پیدا می کند که یک کاهش حدودا دو کیلوگرمی را به همراه دارد.

 

علاوه بر مشخصات گفته شده، امکان خاموش کردن خودکار و جست و جوی خودکار کانال با استفاده از قابلیت های تلویزیون و کنترل از راه دور با استفاده از ریموت کنترل، به سادگی مهیا شده است. باید اشاره کنیم که امکان اتصال وای فای و هم چنین استفاده از پورت شبکه در این تلویزیون وجود دارد و می توانید علاوه بر آن از ورودی آنتن برای اتصال آنتن و مشاهده ی کانال های مختلف تلویزونی استفاده کنید. این تلویزیون فاقد خروجی هدفون است اما خروجی صدای دیجیتال دارد. از دیگر مشخصات تلویزیون ۵۵N6950 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پورت USB 2.0 دو عدد
  • ۳ عدد پورت HDMI
  • ۱ رابط کامپوزیت
  • یک رابط کامپوننت
  • دارای رابط هوشمند
  • پردازنده ی ۴ هسته ای

برای خرید تلویزیون هوشمند ۵۵ اینچی سامسونگ مدل N6950 کلیک کنید.