نقد و بررسی مودم روتر ۴G LTE تی پی لینک مدل TL-MR6400 V2

اگر در بین محصولات موجود در بازار روترها سری بزنید حتما مودم روتر ۴G LTE بی سیم N300 تی پی لینک مدل TL-MR6400 V2 را پیدا خواهید کرد. این روتر فقط یک روتر وای فای نیست بلکه یک روتر ۴G LTE است و این بدان معناست که از هر نوع سیم کارت ۳G یا ۴G پشتیبانی می کند.

مودم روتر ۴G LTE بی سیم تی پی لینک مدل TL-MR6400 V2

اگر قبلا از روترهای قدیمی مانند Huawei B310s 4G LTE استفاده کرده باشید ارتقاء آن به مودم روتر ۴G LTE بی سیم N300 تی پی-لینک مدل TL-MR6400 V2 گزینه ای مناسب است. روتر تی پی لینک TL-MR6400 V2 مشکلاتی که با Huawei B310s تجربه کرده اید را به شما نشان نمی دهد.

طبق گفته شرکت TP-Link این دستگاه از هر هر دو شبکه FDD-LTE و TDD-LTE به ترتیب در باندهای ۲۱۰۰/۱۸۰۰/۲۶۰۰/۹۰۰/۸۰۰MHz و ۲۶۰۰/۲۳۰۰MHz پشتیبانی می کند (البته تعداد باندهای بیشتری پشتیبانی می شود که برای اطلاعات دقیق تر می توانید به وب سایت سازنده مراجعه کنید). مودم روتر تی پی لینک تنها یک اسلات سیم کارت میکرو دارد بنابراین می توانید به صورت همزمان از یک شبکه تلفن همراه استفاده کنید. به نظر می رسد که این قابلیت به صورت استاندارد در روترهای ۴G LTE وجود دارد.

روترهای تی پی لینک دارای ۲ آنتن داخلی  ۴G LTE و ۲ آنتن ثابت وای فای خارجی هستند که می توان آنها را تعویض کرد. مودم روتر ۴G LTE بی سیم N300 تی پی-لینک مدل TL-MR6400 V2 قادر به پشتیبانی ۳۰ دستگاه مختلف است، بنابراین برای اتصال لپ تاپ، تلفن هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و هر چیز هوشمندی به اینترنت ایده آل است.

خب در مورد وای فای روتر TP-Link اگر بخواهیم صحبت کنیم، این دستگاه از باند ۲٫۴ گیگاهرتزی با حداکثر سرعت ۳۰۰ مگابیت در ثانیه و از استاندارد ۸۰۲٫۱۱b/g/n پشتیبانی می کند. در حالت ایده آل می توان از این روتر ۴G برای دسترسی به اینترنت تلفن همراه استفاده کرد که سرعت آن بیشتر از ۱۰ مگابیت در ثانیه نخواهد بود. البته می توانید از روتر ۴G به عنوان یک روتر استاندارد وای فای استفاده کنید.

 

روتر TL-MR6400 V2 تی پی لینک دارای سه پورت اترنت LAN با سرعت های ۱۰/۱۰۰ مگابیت در ثانیه و یک پورت LAN/WAN با سرعت ۱۰/۱۰۰ مگابیت در ثانیه است. حالا می توانید از این پورت های LAN برای اتصال مستقیم لپ تاپ یا کامپیوتر یا تلویزیون هوشمند خود به اینترنت استفاده کنید. از طرف دیگر اگر یک روتر وای فای قانویه دارید می توانید آن را به یکی از پورت ها وصل کنید.

روتر تی پی لینک دارای قابلیت های دیگری است که از این بین می توان به DNS داینامیک، پشتیبانی از WAN، VPN، امنیت فایروال، کنترل دسترسی، پشتیبانی از شبکه مهمان اشاره کرد. اینها تنها تعداد کمی از قابلیت های پیشرفته ای هستند که در می توانید در اختیار داشته باشید.

حالا چگونه دیتا را بارگذاری می کنیم؟ شما چند گزینه در اختیار دارید. به صورت فیزیکی سیم کارت را از روتر بردارید و آن را در گوشی خود قرار دهید و بعد دیتا را با استفاده از کدهای USSD لود کنید. یک راه حل راحت تر هم وجود دارد و آن این است که دیتا را از طریق سیم کارت گوشی خود لود کنید. البته گزینه دیگری که وجود دارد استفاده از کدهای USSD از طریق رابط کاربری مبتنی بر وب است که در این دستگاه پشتیبانی نمی شود.

برای خرید مودم روتر ۴G LTE بی سیم N300 تی پی-لینک مدل TL-MR6400 V2 کلیک کنید.