021-66453272

تکنولوژی چاپ ۴ بعدی

تکنولوژی چاپ ۴ بعدی
در سال های اخیر طوفان چاپ ۳ بعدی جهان را فرا گرفته است و دیده شده است که برای ایجاد هر چیزی حتی اتومبیل، خانه، ابزارهایی برای فضانوردان در ایستگاه های فضایی بین المللی و ... استفاد می شود.

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴

اما در این بخش به نوآوری های نوین چاپ ۴ بعدی پرداخته می شود :

طبق گفته کارشناسان این نو آوری های هیجان انگیز تاثیر مثبتی در انقلاب صنعتی دنیا داشته است و پیامد های بزرگی برای آینده ی طراحی مهندسی دارد.

ایجاد اشیاء خود آموز با تکنولوژی چاپ ۴ بعدی

چاپ تا به حال یک ویژگی ثابت داشته است و آن هنگامی است که یک سند یا فایل چاپ می شد، شکل آن به هیچ عنوان تغییر نمی کرد و با همان شکل و اندازه، بدون کوچک ترین تغییری تصویر آماده و قابل مشاهده می بود.

اما بعد از یه دوره ی زمانی، چاپ سه بعدی وارد بازار شد و دیگر صحبت از چاپ نبود.

صحبت از ساخت و یا ایجاد اشیاء در زمینه های مختلف مانند پروتز شد.

اما چاپ ۴ بعدی معنا و مفهوم دوباره ای را خلق کرد. با چاپ ۴ بعدی می توان اجزای جامد کامپوزیتی ۳بعدی ساخته شده را به شکل دیگری تغییر داد،

که این تغییر شکل تحت شرایط به خصوص از جمله شرایط محیطی، دما، رطوبت و ... صورت می گیرد.

به عنوان مثال شرکت های هواپیمایی یک بال هواپیما را چاپ می کنند که پس از رسیدن به یک سرعت از باد، تغییر شکل داده و به شکل آیرودینامیکی تبدیل شود و یا مثلا شرکت های مبلمان با استفاده از چاپ ۴ بعدی برای ایجاد یک میز که تهیه شده، بخشی از آن را لمس و تغییرات را لحاظ می کنند.

همچنین می توان از یک چاپگر ۴  بعدی برای برنامه ریزی یک کد هندسی دقیق به مواد، بر اساس شی و ابعاد آن استفاده کرد.

گفته شده که این تغییر شکل در چاپگر ۴ بعدی به نظر می رسد که آن را تبدیل به یک داستان علمی تخیلی کرده است.

تفاوت چاپ ۳ بعدی و ۴ بعدی:

تفاوت کلیدی چاپ ۳ بعدی با ۴ بعدی این است که فرآیند چاپ ۴ بعدی ، با استفاده از مواد ویژه ای که می توانند برای خود برنامه ریزی شوند و بعد از برخورد با گرما، یخ، آب، فشار یا نوعی از مواد شیمیایی، شکل خود را تغییر دهند، انجام می گیرد.

اما در نهایت مشکل این چاپگر ۴ بعدی، گران بودن آن و مواد مورد استفاده برای این چاپگر می باشد.

بازدید : ۳۰۴ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.