021-66453272

عملکرد موس کامپیوتر

عملکرد موس کامپیوتر
موس کامپیوتر يكي از اولين تجهيزات PC بوده و همچنان يكي از پيچيده ترين سخت افزار های صفحه كليد است. در حالی که صفحه کلید برای تایپ کردن تنظیم شده است، موس برای اشاره و کلیک کردن روی یک رابط کاربری گرافیکی مانند موارد استفاده شده توسط ویندوز یا سیستم عامل Mac و همچنین بسیاری از برنامه های که در آن سیستم عامل اجرا می شود، طراحی شده است.

تاریخ نگارش : پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲

یک موس کامپیوتر اجازه می دهد تا کاربر آن را در یک مکان نما به طور مساوی و به طور مستقیم در یک فضای دو بعدی به حرکت دربیاورد. بنابراین، یک دستگاه ورودی ضروری برای انتخاب، کشیدن، چرخش و کلیک کردن است. این موس به کاربران اجازه می دهد تا بین برنامه ها را تغییر دهد، گزینه ها و دکمه ها را انتخاب کرده و در اطراف صفحه با دقت بسیار زیاد و سیالیت حرکت کند. موس برای حرکت بین صفحه ها و انتخاب لینک ها در یک وب سایت، دکمه گزینه ها در یک صفحه ، ورودی در منو ها ، و بسیاری از وظایف می باشد که در صورت نبود موس ، با استفاده از یک صفحه کلید به تنهایی بسیار سخت باشد.

اکثر موس ها با یک دکمه سمت چپ، یک دکمه سمت راست و یک چرخ اسکرول می آیند که نه تنها موس را قادر به حرکت و انتخاب با دکمه سمت چپ موس می کند، بلکه همچنین می توانید منوهای جایگزین را با کلیک کردن بر روی دکمه سمت راست در هنگام حرکت روی یک صفحه مورد استفاده قرار دهید. این موس به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت زوم کنند و از آن استفاده کنند و با استفاده از چرخ اسکرول بین دو دکمه به بالا و پایین حرکت می کنند. موس های پیشرفته دارای دکمه های اضافی در اطراف پوشش هستند که می توانند وظایف و توابع اختصاصی به سیستم عامل یا یک برنامه خاص اختصاص داده شوند.

هنگامی که یک درجه بالایی از دقت مهم است، یک موس کامپیوتر به خودی خود واقعا به کمک شمامی آید. برنامه های ویرایش تصویر که نیاز به انتخاب دقیق دارند و بازی هایی که حرکات خوب روی صفحه نمایش لازم است دو حالت هستند که یک موس می تواند بسیار مفید باشد.

موس یک کلید کلیدی در هر برنامه و سیستم عامل است، اما برای برنامه های کاربردی خلاق مانند ویرایش تصویر، ویدئو و موسیقی ضروری است؛ این نیز تجهیزات استاندارد برای بسیاری از عناوین بازی و نرم افزار ارائه است.

اکثر موس ها از یک کابل USB یا یک دیتای USB بی سیم به یک کامپیوتر متصل می شوند. بسیاری با دکمه های اضافی که برای حرفه ای ها و بازیگران خلاق مفید هستند، می آیند. تکنولوژی لیزر نوری از روش سنتی و توپ اندازه گیری حرکت جنبش موس گرفته شده است. مدل های گران قیمت تر به میزان حساسیت بیشتری (در نقطه در اینچ) برای ردیابی تغییرات بسیار کمی در موقعیت ارائه می شوند. در حالی که طراحی موس استاندارد تا سالها تغییر نکرده است، مدل های ارگونومیک بیشتری در دسترس هستند که به راحتی در دست طراحی می شوند

.

بازدید : ۱۵۶ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.