021-66453272

چاپگرها

چاپگرها
دستگاهی است که متن و گرافیک خروجی را از یک رایانه دریافت می کند و اطلاعات را به کاغذ (ورق های استاندارد) منتقل می کند،. چاپگرها در اندازه، سرعت، پیچیدگی و هزینه متفاوت هستند. به طور کلی، برای چاپ رنگی با وضوح بالا از پرینتر گران تر استفاده می شود.

تاریخ نگارش : شنبه ۱۳۹۸/۱/۳۱

 

چهار ویژگی چاپگر که بیشترین توجه را به کاربران دارند عبارتند از:

1-      رنگ :

رنگ برای کاربرانی که نیاز به چاپ صفحات برای ارائه ها یا نقشه ها است، مهم است. چاپگرهای رنگی نیز می توانند برای چاپ سیاه و سفید تنظیم شوند. چاپگرهای رنگی برای کار گرانتر هستند زیرا آنها از دو کارتریج جوهر (یک رنگی و یک جوهر سیاه) استفاده می کنند که بعد از تعدادی از صفحات باید جایگزین شوند. کاربران که نیاز خاصی به رنگ ندارند و تعداد صفحات زیادی را چاپ می کنند، از چاپگر سیاه و سفید که ارزان تر است استفاده می کنند.

2-      رزولوشن:

رزولوشن چاپگر (وضوح متن و تصاویر بر روی کاغذ) معمولا یک نقطه در اینچ (dpi) اندازه گیری می شود. اکثر چاپگرهای ارزان قیمت برای مقاصد با 600 نقطه در اینچ، را ارائه می دهند.

3-      سرعت:

اگر شما چاپ زیادی انجام دهید، سرعت چاپگر اهمیت پیدا می کند. چاپگرهای ارزان قیمت تنها در حدود 3 تا 6 ورق در دقیقه چاپ می کنند. چاپ رنگ آهسته تر است. چاپگرهای گران قیمت بسیار سریعتر هستند.

4-      حافظه:

اکثر چاپگرها دارای مقدار کمی حافظه (به عنوان مثال یک مگابایت) هستند که می توانند توسط کاربر گسترش یابد. داشتن بیش از حداقل مقدار حافظه مفید است و در هنگام چاپ صفحات با تصاویر بزرگ یا جداول با خطوط اطراف آنها سریعتر است.

I / O رابط چاپگر :

شایع ترین رابط I / O برای پرینترها رابط اینترنشنال Centronics با پین 36 بوده است.

 

زبان های چاپگر :

زبان های چاپگر، دستورات را از کامپیوتر به چاپگر انتقال می دهند تا نحوه فرمت کردن سند چاپ شوند. این فرمان ها اندازه فونت، گرافیک، فشرده سازی داده های ارسال شده به چاپگر، رنگ و غیره را مدیریت می کنند. دو زبان PostScript و PCL Printer محبوب ترین زبان پرینتراست.

فونت ها

یک فونت مجموعه ای از شخصیت های یک سبک و اندازه خاص در طراحی یک کلیپ کلی است. چاپگرها از فونت های ساکن و فونت های نرم برای چاپ اسناد استفاده می کنند. فونت های Resident در سخت افزار یک چاپگر ساخته می شوند. آنها همچنین فونت های داخلی یا فونت های ساخته شده اند. تمام چاپگرها با یک یا چند فونت رسمی همراه هستند. فونت های اضافی را می توان با قرار دادن یک کارتریج فونت در چاپگر یا نصب فونت نرم به هارد دیسک اضافه کرد. فونت Resident را نمی توان بر خلاف فونت های نرم پاک کرد. فونت های نرم افزاری بر روی دیسک سخت نصب می شوند و پس از آنکه یک سند چاپ 

بازدید : ۲۴۵ نفر

Asus ZenBook Pro Duo یک لپ تاپ عجیب و غریب با دو صفحه نمایش 4 K

Asus همیشه دوست دارد در نمایشگاه تجاری شهرت خود را Computex استفاده کند، که همچنین این اتفاق بزرگترین رویداد سخت افزاری کامپیوتر در جهان است، برای نشان دادن یک سری محصولات گسترده و گاها محصولات جدید و واقعا در زمان خود منحصر به فرد.


تبلت سامسونگ Galaxy Tab S5e

طراحی فوق العاده سبک برای نگه داشتن تبلت در دستان شما و حمل و نقل راحت در زندگی روزمره از ویژگی های مهم این تبلت می باشد که بیش از آنچه که فکر کنید لذت بخش است.


کنسول بازی و تاریخچه آن

Xboxیک کنسول بازی ویدئویی خانگی می باشد که توسط مایکروسافت تولید شد. امروزه بازی های ویدئویی یک سرگرمی محبوب و مهم تر از آن، یک صنعت سود آور هستند.


مانیتورهای گیمینگ

برای یک مانیتور بازی چیزهای مهمی را می توان به عنوان اولویت در انتخاب، در نظر گرفت که برای هر شخص این موضوع متفاوت است.


انواع ارز های دیجیتال

_ Litecoin لیت کوین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شده است و یکی از ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین بوده و اغلب با عنوان " نقره به طلا، بیت کوین " شناخته می شود.