چگونه به لپتاپ سیم کارت وصل کنیم ; راهنمای جامع

می‌دانید که وصل کردن سیم کارت به لپ تاپ چه مزایایی دارد؟ جالب است بدانید که در بیشتر لپ تاپ‌های نسل جدید سیم کارت‌ها قابل استفاده هستند. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که لپ تاپ‌هایی که به آن‌ها سیم کارت وصل می‌شود قیمت بیشتری نسبت به لپ تاپ‌های دیگر دارند. ابتدا باید بدانید که ماژول سیم کارت در کجای لپ تاپ قرار دارد. در این مقاله متوجه خواهید شد که چگونه به لپ تاپ سیم کارت وصل کنیم. می‌خواهیم بدانیم که آیا به لپ تاپ سیم کارت می‌خورد و به کدام لپ تاپ‌ها سیم کارت می‌خورند. از فروشگاه اینترنتی بروز کالا انواع لپ تاپ‌های سیم کارت خور را تهیه کنید. قبل از خواندن این مقاله این سوال را از خود بپرسید که آیا لپ تاپ سیم کارت می‌خورد؟ می‌خواهیم در مورد ماژول‌های سیم کارت اطلاعات بیشتری کسب کنیم و بدانیم که آیا لپ تاپ لنوو سیم کارت می‌خورد؟

سر فصل‌های مقاله

آیا امکان اتصال لپ تاپ به سیم کارت وجود دارد؟

ماژول سیم کارت در لپ تاپ چیست؟

ماژول سیم کارت در لپ تاپ چه کاربردهایی دارد؟

امکان اتصال سیم کارت، در چه لپ تاپ‌هایی وجود دارد؟

آیا لپ تاپ لنوو امکان اتصال سیم کارت را دارد؟

چگونه سیم کارت را در لپ تاپ قرار دهیم؟

چگونه سیم کارت را لپ تاپ حذف کنیم؟

آموزش فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ

با استفاده از WWAN

بدون استفاده از WWAN

چگونه لپ تاپ را برای اولین بار با استفاده از سیم کارت به اینترنت وصل کنیم؟

چگونه APN سیم کارت را در لپ تاپ تنظیم کنیم

 

آیا امکان اتصال لپ تاپ به سیم کارت وجود دارد؟

در واقع امکان اتصال سیم کارت در تمام لپ تاپ‌ها وجود ندارد. یعنی این امکان فقط در بعضی از مدل‌ها وجود دارد. پس سیم کارت در بعضی از لپ تاپ ها قابل فعال شدن است. بعضی از لپ تاپ ها ماژول سیم کارت دارند که شما می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در ماژول از قابلیت‌های آن سیم کارت استفاده کنید. باید بدانید که در لپ تاپ های مختلف یعنی در برندهای مختلف لپ تاپ ماژول در جاهای متفاوتی قرار گرفته است. این نکته نیز قابل اهمیت است که دانستن جایگاه ماژول سیم کارت کافی نیست زیرا نصب کردن سیم کارت بر روی لپ تاپ در هر صورت یک پروسه فنی دارد.

ماژول سیم کارت در لپ تاپ چیست؟

ماژول سیم کارت در حقیقت جایگاهی در لپ تاپ است که با گذاشتن سیم کارت در آن ماژول می‌توانید از سیم کارت استفاده کنید و حتی با آن سیم کارت به اینترنت نیز وصل شوید. ماژول رابطی بین سیم کارت و لپ تاپ است که به شما این امکان را می‌دهد تا سیم کارت اپراتورهای دیگر بتوانند از آن طریق به تبادل دیتا بپردازند. ماژول سیم کارت در لپ تاپ در اکثر مواقع مخفی است. اما در اکثر برندهای معروف ماژول سیم کارت لپ تاپ در زیر قاب باتری لپ تاپ قرار دارد. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی بروز کالا از لپ تاپ هایی با قابلیت داشتن ماژول سیم کارت دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید : بهترین لپ تاپ دانشجویی در سال 2021

ماژول سیم کارت در لپ تاپ چه کاربردهایی دارد؟

ماژول سیم کارت در لپ تاپ این امکان را به شما می‌دهد که اطلاعات بین لپ تاپ و اپراتور با سرعت بالا یعنی 4G یا 3G مبادله می‌شود. یعنی به راحتی به اینترنت وصل شوید. شما می‌توانید از طریق لپ تاپی که به  شیلد ماژول متصل باشد پیامک نیز ارسال کنید. در حقیقت ماژول سیمکارت در لپ تاپ‌ها مانند مودم 4G و یا 3G عمل می‌کند. بعضی از سیم کارت‌ها علاوه بر قابلیت دیتا و شبکه سازی، قابلیت دریافت و ارسال تماس و پیامک را نیز دارند. ولی پایه‌ی استفاده از سیم کارت در لپ تاپ همان برقراری ارتباط با شبکه است. باید بدانید که دو دسته سیم کارت وجود دارد. یک دسته از این سیم کارت‌ها سیم کارت دیتا است و دسته‌ی دیگر سیم کارت‌های معمولی هستند. سیم کارت دیتا فقط قابلیت اتصال به شبکه اینترنت را دارد اما سیم کارت‌های معمولی در واقع همان سیم کارت‌هایی هستند که شما در تلفن‌های همراه نیز از آن استفاده می‌کنید. تکنولوژی موجود در لپ تاپ به شما این امکان را می‌دهد که از هر کدام از این دو نوع سیم کارت بسته به نیاز خود استفاده کنید.

امکان اتصال سیم کارت، در چه لپ تاپ‌هایی وجود دارد؟

لپ تاپ هایی که دارای ماژول سیم کارت هستند امکان اتصال سیم کارت را دارند. یعنی دارایCard  WWAN هستند. بعضی از لپ تاپ ها ماژول سیم کارت ندارند اما قابلیت اتصال ماژول در آن‌ها وجود دارد. در این صورت شما می‌توانید با خرید ماژول سیم کارت امکان اتصال به اینترنت را در لپ تاپ خود ایجاد کنید. به عنوان مثال مدل‌های Lenovo ThinkPadX1 Carbon, Lenovo ThhinkPad T470, Lenovo Miix 630, Microsoft Surface Pro LTE, Dell Latitude 7490, Lenovo ThinkPad X1 Tablet, HP EliteBook 1040, ASUS NovaGo TP37QL  و Acer swift 7 2018 از جمله لپ تاپ هایی هستند که مجهز به این تکنولوژی می‌باشند، یعنی همیشه کاربر را به اینترنت متصل نگه می‌دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ های گیمینگ در سال 2021

آیا لپ تاپ لنوو امکان اتصال سیم کارت را دارد؟

در جواب سوال شما که آیا لپ تاپ لنوو سیم کارت می‌خورد یا نه باید بگوییم که بله، فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ لنوو کار آسانی است و فقط چند مرحله برای نصب سیم کارت لازم است. البته باید بدانید که جایگاه ماژول سیم کارت لپ تاپ لنوو مخفی است. یعنی در بخش قاب باتری لپ تاپ وجود دارد. در حقیقت ماژول سیم کارت لپ تاپ لنوو فعال نیست بلکه برای فعال سازی آن باید کارت WWAN را خریداری کرد. پس کارت WWAN مخصوص لپ تاپ را خریداری می‌کنیم و به دستگاه وصل می‌کنیم. از این طریق می‌توانیم لپ تاپ لنوو را به سیم کارت متصل کنیم. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی بروز کالا از انواع لپ تاپ لنوو دیدن فرمایید و خرید خود را ثبت کنید.

چگونه سیم کارت را در لپ تاپ قرار دهیم؟

برای نصب سیم کارت در لپ تاپ باید به چند نکته مهم توجه کرد. اول متوجه شوید که سایت سازنده لپ تاپ شما سیم کارت را پشتیبانی می‌کند. قدم بعدی این است که از همان سایت یعنی سایت سازنده لپ تاپ خود درایور مرتبط با ماژول سیم کارت خود را دانلود کنید و سپس آن را نصب نمایید. قدم بعدی خاموش کردن لپ تاپ است. آداپتور AC و همه‌ی کابل‌ها را جدا کنید لپ تاپ را ببندید و باتری لپ تاپ را در آورید. سیم کارت را در جایی از لپ تاپ که شکافی برایش وجود دارد قرار دهید. توجه کنید که سیم کارت در جهت درستی در آن شکاف قرار بگیرد. حال می‌توانید باتری را بگذارید، لپ تاپ را باز کنید و کابل‌ها را مثل قبل متصل کنید.

 

چگونه سیم کارت را در لپ تاپ حذف کنیم؟

لپ تاپ شما حتما باید خاموش باشد که سیم کارت شما و یا شکاف سیم کارت شما آسیبی نبیند. کابل‌ها را جدا کنید. لپ تاپ را برگردانید و باتری لپ تاپ را درآورید. سیم کارت را از شکافی که برای سیم کارت تعبیه شده است خارج کنید. باتری را در جای خود قرار دهید و لپ تاپ را برگردانید. حال می‌توانید کابل‌ها و آداپتور AC را متصل کنید و لپ تاپ خود را روشن نمایید.

آموزش فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ

ماژول یا اسلات سیم کارت در بعضی از لپ تاپ ها وجود دارد. اما در اکثر مواقع آن‌ها فعال نیستند. یعنی اگر در این حات از سیم کارت استفاده کنید امکان اتصال به شبکه‌های همراه یعنی اینترنت وجود ندارد. پس باید سیم کارت را فعال کنید.

با استفاده از WWAN

شما باید کارت WWAN که مخصوص لپ تاپ است را خریداری کنید و به دستگاه خود متصل نمایید. وقتی این کارت را خریداری می‌کنید و لپ تاپ را در اسلات قرار می‌دهید و کارت WWAN را فعال می‌کنید شبکه‌های تلفن همراه جست‌وجوگر خود را فعال می‌کنند و لپ تاپ شما به اینترنت متصل می‌شود.

بدون استفاده از WWAN

بعضی از لپ تاپ ها WWAN ندارند اما دارای اسلات سیم کارت هستند. این نوع لپ تاپ ها فقط از سیم کارت‌های مخصوص خود پشتیبانی می‌کنند. یعنی لپ تاپ‌های بعضی از شرکت‌ها فقط از اپراتورهای کشور سازنده‌ی آن پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال می‌توانیم از شرکت Sprint نام ببریم. فروشگاه اینترنتی بروز کالا انواع لپ تاپ همراه با ماژول سیم کارت را برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید : لپ تاپ ها و کاربرد آن(خرید بهترین لپ تاپ در سال 2021)

چگونه لپ تاپ را برای اولین بار با استفاده از سیم کارت به اینترنت وصل کنیم؟

بعد از این که از اتصال سیم کارت به لپ تاپ خود اطمینان حاصل کردید یعنی مطمئن شدید که لپ تاپ شما سیم کارت می‌خورد و کارت WWAN را خریداری کردید باید به تنظیمات ویندوز برای متصل شدن سیم کارت بپردازید. در قدم اول شما حتما باید به اینترنت وصل شوید. می‌توانید با یک تلفن همراه با یک بسته‌ی اینترنتی از یک اپراتور تلفن همراه به شبکه اینترنت متص شوید. حالا شما در قسمت پایین سمت راست تسک بار علامت شبکه را می‌بینید. آن عامت شبکه را انتخاب کنید. در لیستی که برای شما می‌آید شبکه تلفن همراه خود را انتخاب کنید. گزینه‌ای به نام Let Windows Keep me connected  وجود دارد. اگر این گزینه تیک نداشت connect را انتخاب کنید. اگر گزینه شما تیک خورده بود هنگامی که به شبکه wifi وصل می‌شوید به صورت خودکار به اینترنت تلفن همراه خود متصل می‌شوید. اگر نام کاربری و رمز عبور از شما خواسته شد آن را تایپ کنید.

چگونه APN سیم کارت را در لپ تاپ تنظیم کنیم؟

برای این که سیم کارت را در لپ تاپ فعال کنید بعد از آن که سیم کارت را در لپ تاپ قرار دادید تنظیماتی به نام APN باید در ویندوز صورت بگیرد. مشخصات تنظیمات APN را باید از اپراتور تلفن همراه خود بخواهید. قسمت SETTING را باز کنید و به قسمت Network & Wireless وارد شوید. گزینه CEllular & SIM را انتخاب کنید. حال منوی SIM setting را می‌بینید. بعد از انتخاب گزینه Advanced options گزینه‌ای به نام Add APN+ را انتخاب کنید. آخرین کاری که باید انجام دهید این است که در صفحه‌ای که باز شده است مشخصات APN اپراتور خودتان را وارد کنید و اطلاعات را ذخیره نمایید.

نتیجه‌گیری

با خواندن این مقاله متوجه شدید که چگونه به لپ تاپ سیم کارت وصل کنیم. در جواب این سوال که آیا به لپ تاپ سیم کارت می‌خورد پاسخ مثبت دادیم و متوجه شدیم که بعضی از لپ تاپ ها دارای این تکنولوژی هستند و حتی می‌توان برای بعضی دیگر از لپ تاپ ها ماژول سیم کارت تهیه کرد و آن را به لپ تاپ وصل کرد. جواب این سوال که کدام لپ تاپ‌ ها سیم کارت می‌خورند را گرفتیم و متوجه شدیم به لپ تاپ هایی که دارای ماژول سیم کارت هستند می‌توان سیم کارت وصل کرد. آموزش فعال سازی سیم کارت در لپ تاپ را نیز به شکل جامع و کامل به شما توضیح دادیم. حال شما بگویید که آیا سیم کارت خور بودن لپ تاپ برایتان اهمیت دارد یا خیر؟

برای دانلود و دیدن این مقاله به صورت PDF اینجا کلیک کنید