وقتی هوش مصنوعی وضعیت آب و هوا را تعیین می کند

وقتی هوش مصنوعی وضعیت آب و هوا را تعیین می کند
بروز کالا -هوش مصنوعی وضعیت آب و هوا را تعیین می کند. این موضوعی است که اخیرا از سوی برخی از پژوهشگران مطرح شده است. هوش مصنوعی می تواند در بسیاری از حوزه ها مورد استفاده قرار گیرد و در این میان، بررسی وضعیت آب و هوا یکی از مهم ترین راهکارها است.

تاریخ نگارش : یکشنبه ۱۳۹۷/۴/۳

محققان تاکنون در مورد پیش‌بینی صحیح وضعیت آب وهوایی بحث‌های زیادی کرده‌اند. اما این روزها این پیش‌بینی‌ها در پاسخ به افزایش “گازهای گلخانه‌ای” امری ضروری است.بروز کالا

این مطالعات نشان می‌دهد که تکنیک “یادگیری ماشین” (machine-learning) که از شاخه‌های پرکاربرد “هوش مصنوعی” است و به دانشمندان کمک می‌کند که “ابرها” را بهتر بررسی کرده و بنابراین وضعیت آب و هوایی را بهتر پیش‌بینی کنند.

بر همین اساس نیز پژوهشگران دانشکده مهندسی”کلمبیا”، از تکنیک “یادگیری ماشین” برای نشان‌ دادن ابرها با وضوح بالاتر استفاده کردند.

“رهبر این پروژه ؛ پیر جنتین” و عضو موسسه “زمین” و “داده‌های علمی” گفت: بررسی این ابرها می‌تواند تغییری اساسی در پیش‌بینی وضعیت آب و هوا ایجاد کند، تاکنون پیش‌ بینی‌های نامشخصی برای آب و هوا و در پاسخ به افزایش گازهای گلخانه‌ای وجود داشته و دلیل اصلی در تغییرات گازهای گلخانه‌ای پاسخ “ابرها” در برابر این تغییرات است.
berozkala.com
” جنتین” اظهار کرد: با استفاده از این یافته جدید ما، مدل‌های جدید آب و هوایی در آینده فراهم خواهد آمد.

پژوهشگران این فرآیند هوش مصنوعی جدید را (Cloud Brain” (CBRAIN” نام نهاده‌اند. این فرآیند بسیاری از ویژگی‌های ابرها از قبیل “دما”، “رطوبت” و “ویژگی‌های تابشی” را پیش‌بینی می‌کند که برای شبیه‌سازی مدل‌های آب و هوایی ضروری هستند.

بازدید : ۶۹ نفر

پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس در پرچمدار سامسونگ

اسناد FCC مربوط به سامسونگ گلکسی S10e، S10 و S10+حکایت از پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس دارد


اخبار زمان عرضه و قیمت آیفون 11 جدید

احتمالا مهم ترین چیز آیفون اپل 2019 دوربینش است


در سال‌های اخیر گوشی‌های ال جی نیز سودآوری نداشته‌اند

با کاهش فروش ۱۷ درصدی گوشی‌های هوشمند در دو سال پیاپی، گوشی‌های ال جی نیز سودآوری نداشته‌اند. آیا LG از گردونه رقابت‌ سنگین میان برندهای گوشی همراه خارج میشود ؟!


رزیدنت اویل 2 شکار زامبی در راه موفقیت بزرگ

این هفته رقابت بین بازی های جدید آنلاین استیم و استودیو اپیک گیمز بسیار بالا گرفته است، در حالی که بازی های زامبی (برای بار سوم یا چهارم) بسیار روی دور افتاده اند، با توجه به شایعات نسخه جدیدی از نینتندو سویچ در برنامه ریزی ها پیگیری می شود.به خبر ها برسیم.


شارژ بیسیم معکوس سامسونگ گلکسی S10

اسناد FCC مربوط به سامسونگ گلکسی S10e، S10 و S10+حکایت از پشتیبانی وای فای 6 و شارژبیسیم معکوس دارد