شروع به کار کارخانه هوشمند شیائومی

شرکت شیائومی هر سال نسل جدیدی از محصولاتش را روانه بازار می کند و برای سال 2020 تصمیم گرفته چندین مدل گوشی هوشمند را روانه بازار می کند. هفته گذشته شیائومی در رویدادی به مناسبت سالگرد 10 سالگی خود از جدیدترین محصولاتش از جمله گوشی جنجالی Mi 10 Ultra رونمایی کرد. در این مراسم بنیان‌گذار و مدیر عامل شیائومی اعلام کرد که کارخانه هوشمند این شرکت در شهر پکن شروع به کار کرده و گوشی Mi 10 Ultra در این کارخانه تولید شده است.

در ماه نوامبر سال 2019 میلادی آقای لی جون، بنیان‌گذار و مدیر عامل شیائومی از ساخت اولین کارخانه هوشمند این شرکت با فناوری‌های 5G و هوش مصنوعی خبر داد. حال پس از گذشت 9 ماه، این شرکت به طور رسمی آغاز فعالیت این کارخانه را اعلام کرد.

این کارخانه در فضای بسیار بزرگ ۱۸ هزار و ۶۰۰ مترمربع ساخته شده و مجهز  به یک خط تولید کاملا خودکار است که فرایندهای مختلف از مدیریت محصول تا فراوری ماشینی، بسته بندی و انبار کالا را به طور کاملاً خودکار انجام می‌دهد. این کارخانه می‌تواند سالانه بیش از یک میلیون دستگاه گوشی هوشمند تولید کند.

شیائومی از این کارخانه برای تولید گوشی‌های هوشمند ویژه و رده بالا استفاده خواهد کرد. همچنین شیائومی قصد دارد تا از این کارخانه برای آزمایش تکنولوژی و متریال‌های جدید، فرایندهای تولید جدید و پروژه‌های تحقیقاتی استفاده کند. در حال حاضر نسخه ویژه گوشی هوشمند Mi 10 Ultra با بدنه شفاف در کارخانه هوشمند شیائومی تولید می‌شود. البته انتظار می‌رود که با معرفی پرچمداران جدید هواوی در ماه‌های آینده، تعداد محصولات تولیدی در این کارخانه افزایش یابد. به گفته مدیر عامل شیائومی، مرحله بعدی گسترش کارخانه‌های هوشمند حدود سه سال دیگر آغاز خواهد شد.

انتظار می رود بزودی این شرکت به تولید محصولات نسل جدید بیشتری بپردازد. برای مشاهده محصولات شیائومی به این لینک مراجعه کنید.